Analityk: Apple zaprezentuje w czerwcu tańszego iPhone'a

Analityk: Apple zaprezentuje w czerwcu tańszego iPhone'a

Analitycy: Apple zaprezentuje w czerwcu tańszego iPhone
Analitycy: Apple zaprezentuje w czerwcu tańszego iPhone
Krzysztof Basel
27.02.2010 09:10, aktualizacja: 27.02.2010 10:10

Dla większości z nas największą barierą przed zakupem iPhone'a jest jego wysoka cena. To wyniki badań, ale osobiście całkowicie zgadzam się z tą opinią. Właśnie dlatego Apple ma zaprezentować w czerwcu tańszego iPhone'a.

W dzisiejszym raporcie Katy Huberty - analityk firmy Morgan Stanley - przewiduje najbliższą przyszłość Apple. Według jej wyników badań rynku największym problemem dla potencjalnych nabywców iPhone'a jest jego zbyt wysoka cena, zaraz po kosztach abonamentu.

Obraz

Huberty jest przekonana, że Apple posłucha raportów i już w czerwcu zaprezentuje nowego iPhone'a w niższej cenie. Mocno prawdopodobna jest też sytuacja, w której obecny iPhone 3GS pozostanie a rynku, ale w dużo niższej cenie. Apple wykonało podobny ruch przy okazji premiery najnowszego smartfona, kiedy to model 3G otrzymał niższą cenę.

"Spodziewam się niższych cen zakupu oraz nowych funkcji potencjalnie związanych z zastosowanie technologii gestów" - mówi Katy Huberty.

Prognozy analityka są bardzo optymistyczne. Huberty mówi, że Apple sprzeda aż 6 milionów iPhone'ów w tym roku, a obniżka może dać firme duży wzrost udziału w rynku telefonów komórkowych na świecie.

Huberty wspomina też o iPadzie. Według jej raportu urządzenie sprzeda się w ilości ok 6 milionów w 2010 r. i mocno wpłynie na spadek zainteresowania netbookami. Więcej szczegółów znajdziecie na blogu Brainstorm Tech Philipa Elmer-DeWitta.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)