AndroBada - uda się uruchomić Androida na Samsungu Wave? Tak! [aktualizacja]

AndroBada - uda się uruchomić Androida na Samsungu Wave? Tak! [aktualizacja]

Samsung Wave
Samsung Wave
Paweł Żmuda
24.03.2011 16:45, aktualizacja: 24.03.2011 17:45

Jeden z administratorów forum bada-world.pl poinformował właśnie o starcie niekonwencjonalnego projektu, którego celem jest uruchomienie Androida na smartfonie Samsung Wave. Według zapewnień użytkownika o nicku watero prace idą pełną parą. Jakie postępy osiągnięto w czasie prac nad projektem AndroBada?

Ekipa projektu składa się w tym momencie z trzech osób, którym - dzięki wykorzystaniu luk w oprogramowaniu bada 1.0 JE7 w telefonie z Orange - udało się przenieść Androida 2.2.1 z Samsunga Galaxy S do pamięci Wave'a.

W tym momencie grupa pracująca nad AndroBada boryka się z kilkoma sporymi problemami. Pierwszym z nich jest niewykrywanie pamięci RAM, kolejnym - procesor, który nie współpracuje ze sterownikami pochodzącymi z Galaxy S. Ostatnim, najbardziej niebezpiecznym problemem jest przegrzewanie się telefonów po podłączeniu do kabla USB. Do tej pory ugotowano już jednego smartfona.

Dziś jedynym sukcesem programistów jest odpalenie Androida w blackscreenie, jednak to dopiero pierwszy etap prac podjętych w grudniu ubiegłego roku. Miejmy nadzieję, że już wkrótce Android na Wavie zadziała w pełni sprawnie. Więcej informacji o projekcie możecie znaleźć na forum bada-world.pl.

Aktualizacja

Praca nad projektem AndroBada idzie pełną parą. Najlepszym tego dowodem jest klip wideo, który otrzymaliśmy od programistów. Jak widać, w ciągu kilku dni poczyniono spore postępy. Na komórce Samsunga udało się odpalić Androida 2.2.1. Miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy dalsze szczegóły dotyczące projektu. Teraz musimy zadowolić się jedynie krótkim filmikiem.

Android 2.2.1 on Samsung Wave (AndroBada Project)

Źródło: bada-world

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)