Android 12: kiedy aktualizacja? Poczekamy dłużej niż zwykle

Android 12: kiedy aktualizacja? Poczekamy dłużej niż zwykle13.09.2021 12:59
Android 12: kiedy aktualizacja? Poczekamy dłużej niż zwykle

Wszystko wskazuje na to, że Android 12 wyląduje na pierwszych smartfonach wyjątkowo późno. A to najpewniej opóźni aktualizację na innych urządzeniach oraz premierę telefonów z tą wersją systemu.

8 września 2021 światło dzienne ujrzała piąta, ostatnia publiczna beta Androida 12. Warto w tym momencie przypomnieć, że dokładnie rok wcześniej został wydany finalny Android 11. Tym razem Google o tej porze roku jest jeszcze na etapie testów.

Android 12: kiedy premiera finalnej wersji systemu?

Mishaal Rahman z serwisu XDA Developers dotarł do wewnętrznej dokumentacji Google'a, według której kod źródłowy Androida 12 zostanie upubliczniony 4 października. Tego samego dnia oprogramowanie powinno trafić na smartfony z linii Pixel.

5 ostatnich wersji Androida zostało wydanych między 6 sierpnia a 8 września. W tym roku nowe wydanie systemu ma się więc pojawić wyjątkowo późno.

Późna premiera Androida 12 może wpłynąć na cały rynek smartfonów

Pierwsza faza aktualizacji obejmuje garstkę smartfonów, głównie tych z niszowej linii Pixel. Pod strzechy nowe wersje systemu zaczynają zazwyczaj trafiać 3-4 miesiące od momentu publikacji kodu źródłowego, a cały proces trwa dobry rok.

Można bezpiecznie założyć, że praktycznie wszystkie smartfony dostaną aktualizację później niż zwykle. A to nie koniec komplikacji.

Na 28 lutego 2022 zaplanowano targi Mobile World Congress i w tym czasie swoje premiery powinno mieć mnóstwo nowych smartfonów. O ile nowe flagowce powinny już do tego czasu dostać Androida 12, o tyle czasu na dopracowanie oprogramowania na licznych urządzeniach ze średniej półki może być za mało.

Zanosi się więc na to, że na początku przyszłego roku czeka nas wysyp smartfonów z nieaktualną wersją Androida.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)