Android 13 może ułatwić skanowanie kodów QR. Nic dziwnego

Android 13 może ułatwić skanowanie kodów QR. Nic dziwnego
11.01.2022 12:11
Android 13 może ułatwić skanowanie kodów QR. Nic dziwnego

Kody QR przeżywają właśnie drugą młodość i Google to dostrzegł.

Aby zeskanować kod QR, w przypadku wielu smartfonów wystarczy po prostu uruchomić aplikację aparatu. Coraz częściej kody rozpoznawane są automatycznie, a jeśli nie, skaner widnieje zazwyczaj jako dodatkowa opcja w menu aparatu.

Czy można uczynić cały proces jeszcze prostszym i czytelnym? Google najwidoczniej twierdzi, że tak.

Android 13 ze skanerem kodów QR na ekranie blokady

Serwis Android Police dotarł do zrzutów ekranu, które pochodzą ponoć bezpośrednio z Androida 13. Wynika z nich, że nowa wersja systemu pozwoli umieścić skrót do skanera kodów QR na ekranie blokady oraz w panelu powiadomień. Choć trzeba zaznaczyć, że niektóre nakładki producentów mają taką opcję nawet na starszych wersjach Androida.

412225341676192678

Takie zmiany w 2022 roku ciężko odczytywać inaczej niż jako reakcję na to, co się dzieje podczas pandemii. Wiele miejsc publicznych, które dotychczas z kodów QR korzystały nieśmiało, całkowicie porzuciło fizyczne broszury czy restauracyjne menu ze względów higienicznych. W wielu krajach charakterystyczne czarno-białe wzory stały się wszechobecne.

Snapdragon 8 Gen 1 może uczynić skanowanie kodów QR jeszcze łatwiejszym

Najnowszy Snapdragon 8 Gen 1 został uzbrojony w czip Always-On ISP, który może zapewnić nieustanną pracę aparatu w tle przy minimalnym zużyciu energii.

Czip ma dostęp jedynie to uproszczonego sygnału wideo o niskiej rozdzielczości, ale tyle wystarczy, by nieustannie skanować otoczenie np. w poszukiwaniu wzorów QR. Każdy producent może teraz stworzyć telefon, który wystarczy skierować w stronę kodu, aby go zeskanować. Bez konieczności ręcznego uruchamiania czegokolwiek.

Wygląda więc na to, że kody QR mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)