Android 13 może ułatwić skanowanie kodów QR. Nic dziwnego

Android 13 może ułatwić skanowanie kodów QR. Nic dziwnego

Android 13 może ułatwić skanowanie kodów QR. Nic dziwnego
Miron Nurski
11.01.2022 12:11, aktualizacja: 11.01.2022 13:11

Kody QR przeżywają właśnie drugą młodość i Google to dostrzegł.

Aby zeskanować kod QR, w przypadku wielu smartfonów wystarczy po prostu uruchomić aplikację aparatu. Coraz częściej kody rozpoznawane są automatycznie, a jeśli nie, skaner widnieje zazwyczaj jako dodatkowa opcja w menu aparatu.

Czy można uczynić cały proces jeszcze prostszym i czytelnym? Google najwidoczniej twierdzi, że tak.

Android 13 ze skanerem kodów QR na ekranie blokady

Serwis Android Police dotarł do zrzutów ekranu, które pochodzą ponoć bezpośrednio z Androida 13. Wynika z nich, że nowa wersja systemu pozwoli umieścić skrót do skanera kodów QR na ekranie blokady oraz w panelu powiadomień. Choć trzeba zaznaczyć, że niektóre nakładki producentów mają taką opcję nawet na starszych wersjach Androida.

412225341927850540

Takie zmiany w 2022 roku ciężko odczytywać inaczej niż jako reakcję na to, co się dzieje podczas pandemii. Wiele miejsc publicznych, które dotychczas z kodów QR korzystały nieśmiało, całkowicie porzuciło fizyczne broszury czy restauracyjne menu ze względów higienicznych. W wielu krajach charakterystyczne czarno-białe wzory stały się wszechobecne.

Snapdragon 8 Gen 1 może uczynić skanowanie kodów QR jeszcze łatwiejszym

Najnowszy Snapdragon 8 Gen 1 został uzbrojony w czip Always-On ISP, który może zapewnić nieustanną pracę aparatu w tle przy minimalnym zużyciu energii.

Czip ma dostęp jedynie to uproszczonego sygnału wideo o niskiej rozdzielczości, ale tyle wystarczy, by nieustannie skanować otoczenie np. w poszukiwaniu wzorów QR. Każdy producent może teraz stworzyć telefon, który wystarczy skierować w stronę kodu, aby go zeskanować. Bez konieczności ręcznego uruchamiania czegokolwiek.

Wygląda więc na to, że kody QR mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)