Android 2.3.4 dla Sony Ericssona Xperii arc, neo i PLAY [aktualizacja]

Android 2.3.4 dla Sony Ericssona Xperii arc, neo i PLAY [aktualizacja]

Sony Ericsson Xperia
Sony Ericsson Xperia
Tomasz Hamryszak
23.09.2011 07:00, aktualizacja: 23.09.2011 09:00

Aktualizacja systemu Google’a w smartfonach Sony Ericssona od zawsze wywoływała negatywne emocje. Japońsko-szwedzki producent, który zaprezentował w tym roku odświeżoną linię urządzeń Xperia, intensywnie pracuje nad odbudowaniem swojego wizerunku i już teraz wprowadza kolejną wersję Androida dla modeli z najwyższej półki.

Sony Ericsson po wprowadzeniu w 2010 roku pierwszych modeli pracujących pod kontrolą Androida naraził się na falę krytyki ze strony klientów. Jej przyczynami były telefony z przestarzałymi wersjami systemu oraz nieustannie spóźniające się aktualizacje lub ich brak.

W tym roku producent wyciągnął wnioski, a efekty widoczne są już teraz. Większość modeli wprowadzona została na rynek wraz z Androidem 2.3.2, a kolejna aktualizacja do wersji 2.3.3 zawitała do japońsko-szwedzkich smartfonów w bardzo szybkim tempie. Także tym razem producent zdołał wywiązać się z obietnicy i październikowy update dostępny jest już dla większości użytkowników. Jakie zmiany wnosi nowe oprogramowanie?

Android 2.3.4 | Fot. forum.fanklub.se
Android 2.3.4 | Fot. forum.fanklub.se

Modele Xperia arc, neo, ray oraz PLAY już teraz mogą zostać zaktualizowane do wersji oprogramowania o oznaczeniu 4.0.1.A.0.283, która m.in. wprowadza Androida 2.3.4 Gingerbread. Nowy soft zawiera wiele usprawnień:

  • obsługa Google Talk z chatem wideo;
  • nowe funkcje Facebook inside Xperia;
  • dodanie aplikacji 3D Sweep Panorama (zaprezentowaną razem z modelem Xperia arc S);
  • sterowanie telewizorem za pomocą telefonu podłączonego do myszki i klawiatury poprzez stację LiveDock;
  • funkcja swipe text input – odpowiednik Swype'a;
  • możliwość wykonywania zrzutów ekranów każdego miejsca w telefonie,
  • nowy wygląd folderów.

Aktualizację najłatwiej przeprowadzić za pomocą programu PC Companion dostępnego na stronie producenta. W ostatnim czasie pojawiły się także informacje o planowanym wprowadzeniu Androida Ice Cream Sandwich do obecnych modeli, lecz producent szybko zdementował plotki i obecnie wstrzymuje się od odpowiedzi, czy ICS pojawi się na Xperiach z 2011 roku.

Aktualizacja

Potwierdziło się, że Sony Ericsson Xperia PLAY w ostatniej aktualizacji systemu otrzymał nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p wraz z automatycznym dostrajaniem ostrości. Trudno w to uwierzyć, ale początkowo gamingowa Xperia pozwalała na filmowanie tylko w standardowym formacie. Mamy również dobrą informację dla użytkowników Xperii ray, która otrzyma update do Androida 2.3.4.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)