Android 2.3 Gingerbread oficjalnie zaprezentowany! [wideo]

Android 2.3 Gingerbread oficjalnie zaprezentowany! [wideo]06.12.2010 17:41
Android 2.3 Gingerbread
Android 2.3 Gingerbread
Mateusz Żołyniak

Zgodnie z zapowiedziami na dzisiejszej konferencji firma Google zaprezentowała nową odsłonę systemu Android - 2.3 Gingerbread. Co oferuje pierniczek? O tym dowiecie się z dalszej części wpisu.

O nowej odsłonie systemu Google'a słyszeliśmy już od dawna. Teraz została ona zaprezentowana oficjalnie, a pierwszym modelem w nią wyposażonym będzie Google Nexus S, czyli drugi telefon sygnowany logo giganta z Mountain View.

Szybkość działania i gry

Nowa wersja Androida wnosi kilka ważnych nowości. Pierwsza z nich to dopracowanie interfejsu i działania samego systemu. Dzięki daleko posuniętej optymalizacji systemu Gingerbread jest najszybszą wersją mobilnej platformy Google'a, jaka pojawiła się do tej pory. Poprawki nie ominęły systemowej klawiatury ekranowej oraz ulepszonej funkcji Kopiuj/Wklej.

Nowy Android oferuje także dużo lepszą obsługę gier 3D - drobne przycięcia i pauzy w aplikacjach zostały zminimalizowane niemal do zera, znacznie poprawiona została płynność animacji oraz responsywność w grach.

Wprowadzono nowy mechanizm zarządzania energią. Dzięki temu podczas gry w wymagające tytuły 3D procesor będzie mniej obciążony. Nie zabrakło wsparcia dla żyroskopu, który jest już dostępny w Androidach Samsunga z linii Galaxy S.

Nowe SDK umożliwia deweloperom pełny dostęp do: sterowników OpenGL ES, sensorów ruchu, różnych czujników i bibliotek audio. W zestawie narzędzi można znaleźć także nowe API, odpowiedzialne za system audio o niskiej latencji (opóźnieniach).

Multimedia

To jednak nie wszystko. Nowa wersja Androida wprowadza natywną obsługę standardów VP8 i WebM, które ostatnio są mocno promowane przez Google'a, rozszerzono też obsługę AAC i AMR. Dodano także nowe efekty audio, którymi można zarządzać globalnie, oraz wprowadzono equalizer, z którego można będzie korzystać nie tylko w standardowym odtwarzaczu.

Pierniczek umożliwia także dostęp do wielu kamer wideo, co przekłada się na pełne wsparcie dla rozmów wideo.

Łączność

Dwie inne ważne nowości to:

  • wprowadzenie wsparcia dla technologii NFC (Near Field Communication),
  • integracja obsługi rozmów internetowych VoiP i SIP z systemem.

Poniżej wideo z prezentacją nowości wprowadzanych przez Androida 2.3:

Android 2.3 Official Video

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)