Android 3.0 Honeycomb dla tabletów zaprezentowany [wideo]

Android 3.0
Android 3.0
Paweł Żmuda

03.02.2011 14:29, aktual.: 03.02.2011 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas wczorajszej konferencji przedstawiciele firmy Google oficjalnie zaprezentowali możliwości przygotowanego dla tabletów Androida 3.0 Honeycomb. Przy okazji prezentacji nowej wersji Androida udostępniono również usługę Android Market dla przeglądarek internetowych. Jakie możliwości niesie ze sobą nowa wersja systemu rodem z Moutain View?

Przeglądarkowa wersja Android Market została zapowiedziana już w maju 2010 roku. Z platformy można skorzystać udając się pod adres market.android.com. Dzięki stronie internetowej możliwe jest przeglądanie oferty aplikacji i zakup produktów bezpośrednio z ekranu komputera domowego lub laptopa. Aplikacje kupione na zwykłym komputerze mogą zostać automatycznie pobrane na tablet lub smartfona, dzięki integracji z kontem Google. Jakie zmiany niesie sam system Android 3.0?

Android dla tabletów to przede wszystkim odmieniony interfejs w pełni dostosowany do pracy na dużych tabletowych ekranach. Zmianie uległ również pasek zadań i sposób powiadamiania na przykład o nadchodzących wiadomościach e-mailowych. Na dole ekranu przygotowany został specjalny przycisk do obsługi multitaskingu, znacznie ułatwiający poruszanie się między odpalonymi programami.

Sporej modyfikacji uległa przeglądarka internetowa. Całość została dostosowana do znacznie lepszej obsługi funkcji multitouch. Dodatkowo użytkownicy tabletów będą mogli znacznie łatwo synchronizować zakładki z desktopowej przeglądarki Google Chrome, a także przeglądać strony w kartach. Nowością jest wprowadzenie trybu umożliwiającego przeglądanie stron bez zapisywania ich do historii.

Android 3.0
Android 3.0

Miłym dodatkiem jest akceleracja sprzętowa dla grafik 3D. System Honeycomb bardzo dobrze radzi sobie z wyświetlaniem na przykład obciążających animacji.

Z Androidem 3.0 zintegrowano wideoczat. Według zapewnień Google'a, aplikacje pisane na starszą wersję platformy Android będą działać bez najmniejszych problemów również na nowej wersji systemu. Deweloperzy bez trudu będą mogli dodać do swoich aplikacji elementy obsługiwane jedynie przez Honeycomb'a.

W Sieci dostępne jest już pełne wideo z wczorajszej konferencji prasowej przygotowanej przez giganta z Moutain View.

Android Event 02-02-2011

Nowa wersja Androida przystosowana do pracy z tabletami zapowiada się znakomicie. Pierwszym urządzeniem, które trafi do sprzedaży z nowym Honeycombem ma być Motorola Xoom. Dopiero po pierwszych wnikliwych urządzenia będzie można stwierdzić, czy to właśnie Android wygra z górującym na rynku tabletów Apple.

Źródło: unwiredview

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)