Android 4.0 nieoficjalnie na kolejnych smartfonach: HTC HD2, Nexus S... [wideo]

Android 4.0 nieoficjalnie na kolejnych smartfonach: HTC HD2, Nexus S... [wideo]

Ice Cream Sandwich
Ice Cream Sandwich
Bartosz Dul
22.11.2011 14:22, aktualizacja: 22.11.2011 15:22

Kolejny dzień i kolejne doniesienia o mniej lub bardziej udanych próbach przeniesienia ICS na smartfony z Androidem. I nie tylko - port dostał także HTC HD2, który znany jest z tego, że można na nim uruchomić niemal wszystko. Najprężniej rozwija się scena moderska Nexusa S, dzięki czemu można już pobrać około 6 ROM-ów. Próbuje się też coś zdziałać z HTC Desire, HD, Z, Wildfire a nawet z LG Swift GT540. Z jakimi efektami?

Ice Cream Sandwich rozprzestrzenia się w niebywałym tempie, którego nie osiągnęły poprzednie wersje Androida. Po opublikowaniu kodu źródłowego ICS deweloperzy wzięli się ostro do pracy i efekty są już dziś. Raptem kilka dni temu można było zobaczyć pierwsze porty AOSP na Samsungach Galaxy S, II i LG Swift 3D, a w tym czasie lista urządzeń, na których uruchomiono ICS, znacznie się wydłużyła.

HTC HD2

HTC HD2 nieobcy jest praktycznie żaden system, od mobilnych po desktopowe. Na urządzeniu bez większych problemów udało uruchomić się m.in. Androida, Windows Phone 7 czy MeeGo. To smartfon legenda, który działał już pod wieloma wersjami Androida. Teraz przyszła kolej na Ice Cream Sandwich.

HD2 Android ROM: NexusHD2-IceCreamSandwich Beta1(Android 4.0.1) (AOSP ICS ROM for HD2)

Nie bez powodu w tytule tematu na xda-developers.com widnieje napis "Beta1". ROM cierpi na podobne przypadłości co inne, uruchomione na pozostałych smartfonach z Androidem. Nie należy też do demonów prędkości. Co nie działa?

  • USB Mass Storage,
  • aparat,
  • akceleracja sprzętowa,
  • występują bugi związane z Android Marketem czy echo podczas połączeń (do ręcznego wyeliminowania).

Samsung Nexus S

Trzeba przyznać, że działają naprawdę szybko i - ku uciesze użytkowników - nadają się do codziennego używania. Jeszcze do wczoraj nie działały m.in. USB tethering i nagrywanie wideo. Dziś jedynym poważniejszym problemem jest tylko niedziałająca aplikacja do statystyk wykorzystywania pakietu danych i przycisk home w Nexusach S i9023.

Zobaczcie, jak dobrze pracuje system na tym nie tak już nowym urządzeniu z 512 MB pamięci RAM:

Ice Cream Sandwich on the Nexus S

HTC Desire - Android 4.0.1 - IceCream Sandwich 4.0.1 SDK Port 0.0.2a - Very Alpha2

Google Nexus 1, LG Swift GT540 i inne

(poniżej port SDK)

Nie zrażają się też moderzy próbujący przeportować Androida 4.0 nawet na takie smartfony, jak HTC Wildfire, Hero czy LG Swift GT540.

Ice Cream Sandwich on LG GT540

Mike Gapinski dzielnie pracuje nad portem. Więcej o projekcie dowiecie się stąd. Życzymy powodzenia, choć prawdę powiedziawszy, patrzymy na chęci deweloperów takich urządzeń z przymrużeniem oka. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że doprowadzenie oprogramowania do pełnej używalności na te smartfony jest niemal niemożliwe, a co za tym idzie - praktycznie bezsensowne.

Z drugiej strony dobrze wiedzieć, że na scenie moderskiej znajdują się utalentowane osoby, potrafiące wykorzystać swoje umiejętności. Ogromne nadzieje wiązane są z zespołem Cyanogena, dzięki któremu najnowszy Android ma szanse trafić także na te mniej zaawansowane urządzenia. Producenci, wstydźcie się.

Źródło: theverge.com • youtube.com • forum.xda-developers.com • aosp.mikegapinski.cba.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)