Android 4.0 przeportowany na Samsunga Galaxy S, II i LG Swift 3D! [wideo]

ICS na LG Swift 3D i SGSII
ICS na LG Swift 3D i SGSII
Bartosz Dul

19.11.2011 13:52, aktual.: 19.11.2011 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponownie nadchodzą czasy, w których prywatni deweloperzy ucierają nosa producentom smartfonów z Androidem, publikując wcześniej od nich oprogramowanie pod najnowsze urządzenia. Ice Cream Sandwich zawitał na Samsungu Galaxy S, II oraz na LG Swift 3D. Jak działa?

Zanim Google opublikował kod źródłowy Androida 4.0, deweloperzy posiłkowali się tym, co mieli, czyli materiałami pochodzącymi z SDK. Między innymi dzięki temu pojawił się pierwszy port ICS na Samsunga Galaxy S. Jak na port SDK całkiem stabilne okazało się oprogramowanie na Nexusa S.

Minęło raptem kilka dni od opublikowania kodu źródłowego Ice Cream Sandwich, a już pojawiają się coraz płynniejsze i stabilniejsze porty na smartfony z Androidem. Oczywiście wciąż daleko im do osiągnięcia pełnej funkcjonalności, ale tempo pracy wygląda niekiedy naprawdę imponująco.

Szczególne postępy widać w pracach nad portem dla Samsunga Galaxy S: jeszcze 3 dni temu nic nie działało, a wczoraj udało się uruchomić m.in. akcelerację sprzętową.

Co nie działa?

  • synchronizacja kalendarza
  • GPS
  • aparat
  • kamera
  • obsługa karty SD

Zobaczcie więc, jak prezentuje się ICS z tym, co działa na telefonie:

Ice Cream Sandwich on Galaxy S

Samsung Galaxy S II dostanie aktualizację do Androida 4.0 - zapowiedział to oficjalnie Samsung. Właśnie na to urządzenie zdołano uruchomić niemal w pełni funkcjonalny port ICS. Nie działają w nim jeszcze WiFi i Bluetooth, ale to dla wielu niezbyt duży problem; poprawki zostaną zapewne szybko wprowadzone.

Możemy się spodziewać, że użytkownicy Samsunga Galaxy S II będą mieli wybór spośród kilku ciekawych ROM-ów z Androidem 4.0 jeszcze przed końcem tego roku.

Ice Cream Sandwich - Galaxy S2 - Update #3

Po marketingowych wpadkach LG związanych z aktualizacją najnowszych smartfonów z rodziny Swift do ICS klienci mogli stracić zaufanie do firmy. Na szczęście producent już oficjalnie zapowiedział Androida 4.0 na swoje najnowsze urządzenia. Okazuje się, że będzie można ponownie liczyć także na deweloperów.

Do Sieci trafił film, na którym widać, jak działa ICS na LG Swift 3D. Niestety, na wideo pokazano głównie aplikację Google Maps, ale z materiału można wywnioskować, że system działa na tym urządzeniu całkiem sprawnie.

Czym jeszcze zaskoczą nas deweloperzy? Oby porty zaczęły pojawiać się dla jak największej liczby urządzeń. Dajcie znać, jak postępują prace nad portem Androida 4.0 na Wasze urządzenia. Mamy też dobrą wiadomość: zespół Cyanogen już pracuje nad CyanogenModem 9 z Ice Cream Sandwich na pokładzie.

Źródło: androidandme.comxda.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)