Android 4.0 zdobywa nagrodę za najładniej wyglądający interfejs [wideo]

Android 4.0 zdobywa nagrodę za najładniej wyglądający interfejs [wideo]

Android 4.0
Android 4.0
Tomasz Nowak
13.06.2012 11:00, aktualizacja: 13.06.2012 13:00

Wygląd Androida od początku wzbudzał kontrowersje. Nie ma co się dziwić, wczesne wersje Androida były mało atrakcyjne wizualnie. Z pomocą przyszły nakładki takie jak HTC Sense, które trochę to zmieniły. Dopiero Android 4.0 stał się przyjemny dla oka.

Najwyraźniej nie jest to tylko moja opinia. System Google'a zdobył nagrodę User Experience Parsons School of Design 2012. Poniżej znajduje się wideo promocyjne przygotowane przez Google'a.

Ice Cream Sandwich at the 2012 UX Awards, Parsons School of Design

Moim zdaniem nagroda należała się zespołowi z Mountain View. Ice Cream Sandwich jest pierwszym systemem, którego używam bez żadnej ingerencji w wygląd. Poprzednie wersje Androida zawsze musiałem upiększać według swoich upodobań. Widać, że projektanci naprawili błędy z poprzednich wersji.

Android 4.0 jest spójny. Wszystkie elementy pasują do siebie, są stonowane. Widać nutkę minimalizmu, ale bez przesady. Wideo promocyjne pokazuje, czym inspirowali się projektanci Google'a. Scenka z Face to Unlock według mnie została zrealizowana świetnie. W przystępny sposób pokazano tę ciekawą funkcję Androida.

Widać również wczesne projekty, czyli to, jak Android Ice Cream Sandwich miał wyglądać. Trzeba przyznać, że zbyt dużo się nie zmieniło. Czekam na prezentację Androida Jelly Bean. Jestem ciekaw, czy podtrzyma dobrą passę i nadal będzie świetnie wyglądał.

Cieszę się, że wysiłki projektantów zostały nagrodzone. Jeśli ten sam zespół będzie pracował nad kolejnymi wersjami Androida, mogę spać spokojnie.

Źródło: Androidcommunity

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)