Android 5.0 Jelly Bean już latem?

Android 5.0 Jelly Bean już latem?

Jelly Bean
Jelly Bean
Tomasz Nowak
16.02.2012 11:20, aktualizacja: 16.02.2012 12:20

Nie minęło wiele czasu od premiery Ice Cream Sandwich, a już krążą plotki o kolejnej wersji systemu. W chwili gdy wiele urządzeń czeka na aktualizację do Androida 4.0, trwają prace nad wersją oznaczoną numerem 5.0.

Android 5.0 o nazwie kodowej Jelly Bean ma się ukazać już w drugiej połowie tego roku. Wielu z Was zastanawia się pewnie, skąd ten pośpiech. Krążą plotki o tym, że Google chce pokonać Microsoft na rynku tabletów. Jak wiadomo, gigant z Redmond, wprowadzając Windowsa 8, w pewnym stopniu zrewolucjonizuje rynek.

Windows 8 ma zatrzeć granice między tabletami a komputerami. Możliwość uruchomienia aplikacji zarówno na komputerze osobistym, jak i tablecie daje Microsoftowi sporą przewagę. Google ma już doświadczenie w tym zakresie: przecież Ice Cream Sandwich miał znieść różnice między smartfonami i tabletami.

Czym w takim razie zaskoczy Android Jelly Bean? Plotkuje się, że pozwoli na uruchomienie na tablecie systemu Chrome OS bez potrzeby restartu czy wyłączania urządzenia. Możliwe miałyby być również pełna synchronizacja danych miedzy Androidem a Chrome OS oraz obsługa aplikacji webowych. Co prawda są to tylko plotki i może to brzmieć dziwnie, ale według mnie jest duże prawdopodobieństwo, że tak się stanie.

Jestem pewien, że w najbliższym czasie coraz częściej będzie się mówić o Jelly Bean. Tym bardziej, że konferencja Google I/O jest coraz bliżej (27-29 czerwca). Może to właśnie wtedy zostanie zaprezentowany nowy Android? Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Do dyskusji na temat kolejnej wersji Androida zapraszam na nasze forum.

Źródło: Phandroid

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)