Android 5.0 nie jest już najświeższy. Google po cichu wypuszcza Androida 5.1, lecz nie dla Nexusów

Android 5.0 nie jest już najświeższy. Google po cichu wypuszcza Androida 5.1, lecz nie dla Nexusów

Android One
Android One
Źródło zdjęć: © Google
Miron Nurski
04.02.2015 11:59, aktualizacja: 04.02.2015 12:59

Z Androida 5.0 korzysta już 1,6% użytkowników. Google uznał więc, że to idealny moment, by wypuścić wersję 5.1.

A tak na poważnie, wygląda na to, że Google postanowił zmienić system numerowania kolejnych wydań Androida, a skok o 0,1 nie będzie już oznaczał pojawienia się "dużej" aktualizacji. Android 5.1 pojawił się bowiem bez większych zapowiedzi i w dalszym ciągu jest to Lollipop.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście moglibyśmy uznać to za literówkę (cyfrówkę?), ale Android Police opublikował fotki modelu Evercoss One X, który pracuje już pod kontrolą Androida 5.1.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Od początku było wiadomo, że smartfony z rodziny Android One będą się cechować długim i szybkim wsparciem aktualizacyjnym, ale kto by pomyślał, że będą traktowane priorytetowo. Choć w tym przypadku może to po prostu oznaczać, że Google zrobił z użytkowników tych słuchawek beta testerów. Po zaktualizowaniu Nexusów do Androida 5.0 użytkownicy nieustannie donosili o większych lub mniejszych błędach, więc gigantowi zależy najpewniej na tym, by taka sytuacja się nie powtórzyła.

Na chwilę obecną nie wiadomo niestety, jakie nowości i usprawnienia wnosi Android 5.1. Pod znakiem zapytania stoi również to, kiedy nowa wersja systemu zagości na pokładach pozostałych urządzeń z Nexusami na czele. Powinno to jednak nastąpić wkrótce.

Źródła; Android; Android Police.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)