Android 5.0 nie jest już najświeższy. Google po cichu wypuszcza Androida 5.1, lecz nie dla Nexusów

Android One
Android One
Źródło zdjęć: © Google
Miron Nurski

04.02.2015 11:59, aktual.: 04.02.2015 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z Androida 5.0 korzysta już 1,6% użytkowników. Google uznał więc, że to idealny moment, by wypuścić wersję 5.1.

A tak na poważnie, wygląda na to, że Google postanowił zmienić system numerowania kolejnych wydań Androida, a skok o 0,1 nie będzie już oznaczał pojawienia się "dużej" aktualizacji. Android 5.1 pojawił się bowiem bez większych zapowiedzi i w dalszym ciągu jest to Lollipop.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oczywiście moglibyśmy uznać to za literówkę (cyfrówkę?), ale Android Police opublikował fotki modelu Evercoss One X, który pracuje już pod kontrolą Androida 5.1.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Od początku było wiadomo, że smartfony z rodziny Android One będą się cechować długim i szybkim wsparciem aktualizacyjnym, ale kto by pomyślał, że będą traktowane priorytetowo. Choć w tym przypadku może to po prostu oznaczać, że Google zrobił z użytkowników tych słuchawek beta testerów. Po zaktualizowaniu Nexusów do Androida 5.0 użytkownicy nieustannie donosili o większych lub mniejszych błędach, więc gigantowi zależy najpewniej na tym, by taka sytuacja się nie powtórzyła.

Na chwilę obecną nie wiadomo niestety, jakie nowości i usprawnienia wnosi Android 5.1. Pod znakiem zapytania stoi również to, kiedy nowa wersja systemu zagości na pokładach pozostałych urządzeń z Nexusami na czele. Powinno to jednak nastąpić wkrótce.

Źródła; Android; Android Police.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)