Dzielenie ekranu w Androidzie? Będzie, ale dopiero za jakiś czas

Dzielenie ekranu w Androidzie? Będzie, ale dopiero za jakiś czas

Wielozadaniowość
Wielozadaniowość
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
17.12.2015 10:28, aktualizacja: 17.12.2015 11:28

Android 6.0 oficjalnie zadebiutował na rynku dopiero kilka tygodni temu, a już pojawiają się informacje, co może wprowadzić następna wersja z numerem 6.1. Będą to małe, ale bardzo dobre i potrzebne zmiany.

Jedną z nowości wprowadzonych wraz z Androidem M było usprawnienie zarządzania pozwoleniami dla aplikacji, które nadal nie działa idealne. Dlatego jak informuje android.gs ten element ma być poprawiony w wersji oznaczonej numerem 6.1, która nadal będzie nazywać się Marshmallow. Ma się ona pojawić w czerwcu przyszłego roku i - oprócz poprawek błędów - wprowadzi również ważniejszą funkcję, jaką ma być współdzielenie ekranu między aplikacjami.

Co prawda są to tylko plotki, ale mają one duże szanse na realizację, ponieważ ekipa odpowiadająca za tablet Pixel C zdradziła podczas AMA (zapytaj mnie o cokolwiek) na reddicie, że Google cały czas rozwija tę funkcję. Poza tym nie można zapomnieć, że konkurencja ma już to rozwiązanie. Na tabletach z Windowsem, wybranych iPadach (Air 2, mini 4 lub Pro) czy produktach Samsunga można korzystać z wielu okien na jednym ekranie, więc to lider rynku smartfonów jest z tyłu. W czasach, gdy urządzenia mobilne rozwijają się niesamowicie szybko żaden z wielkich graczy nie może dać się wyprzedzić o kilku długości konkurentom. Dlatego można się jedynie zastanawiać, czemu tak późno Google chce to wprowadzić.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, co do sensowności korzystania z wielu okien na jednym wyświetlaczu. Sam często pracuję nad tekstami rzucając okiem na inne materialy. Nie zawsze mam pod ręką dwa urządzenia, więc dzielenie ekranu w Windowsie jest dla mnie niezastąpione. Na produktach z iOS-em czy też Androidem nie tworzę nowych wpisów, ale oglądając coś regularnie dostaję maile czy też inne powiadomienia i nie chcę wyłączać filmu, żeby je sprawdzić. Korzystanie z wielu okien jest po prostu bardzo wygodne, szczególnie na urządzeniach z dużymi wyświetlaczami, więc Google powinien wprowadzić to jak najszybciej.

Oczywiście może tak się zdarzyć, że wiele aplikacji na jednym ekranie będzie wprowadzone dopiero w Androidzie N, który oficjalnie trafi na rynek jesienią przyszłego roku. Na razie Google wprowadził pierwsze zmiany do wersji Marsmallow oznaczone numerem 6.0.1, ale poprawiają one błędy i dorzucają ponad 200 nowych emoji. Jeśli chcecie dowiedzieć się czy Wasz telefon dostanie nowego Androida zobaczcie specjalny temat, gdzie są zebrane wszystkie informacje na ten temat.

Źródło: android.gs via phonearena.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)