Android Auto 5.0 już jest. Google wprowadza brakującą funkcję

Android Auto 5.0 już jest. Google wprowadza brakującą funkcję

Google porządkuje powiadomienia
Google porządkuje powiadomienia
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
20.01.2020 21:51, aktualizacja: 21.01.2020 11:34

Android Auto w wersji 5.0 wprowadził opcję, na którą czekało wielu kierowców.

Android Auto jest pomostem pomiędzy telefonem z Androidem a systemami samochodowymi. Pozwala np. na wyświetlanie powiadomień ze smartfona na ekranie umieszczonym na desce rozdzielczej. Funkcja potrzebowała lekkiego szlifu, który pojawił się w najnowszej wersji oznaczonej numerkiem 5.0.

Android Auto 5.0 pozwoli wyciszyć powiadomienia

Android Auto miał dwie dosyć duże wady. Jedna z nich dotyczyła powiadomień, które nie działały tak jak powinny. Muzyka na chwilę się wyciszała, jednak użytkownik nie otrzymywał powiadomienia dźwiękowego. Osoby korzystające z Android Auto mocno skarżyły się na tę cechę, jednak z czasem Google się z tym rozprawił.

Drugi problem również dotyczył powiadomień. Nie dało się ich wyciszyć. W związku z tym kierowca, który słuchał muzyki w czasie jazdy był na nie skazany. Nie muszę chyba mówić, jak duża była to niedogodność.

Android Auto 5.0 w końcu to naprawił. Dźwięk można wyciszyć z poziomu aplikacji. Funkcję można znaleźć pod nazwą "brak dźwięku powiadomień". Niestety, nie można wyciszać notyfikacji niezależnie dla każdego programu - ustawienie jest wspólne dla wszystkich.

Cóż, może z czasem Google rozszerzy funkcjonalność nowej opcji. Mimo wszystko cieszy mnie to, że Android Auto 5.0 zostało wyleczone z dwóch największych bolączek. Rozwój produktu cyfrowego nie polega tylko na dodawaniu nowych funkcji, ale też naprawianiu błędów - Google zdaje się rozumie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)