Android bez limitu liczby programów

android.
android.
Paweł Wolniewicz

08.01.2010 09:03, aktual.: 08.01.2010 10:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

System Android w swoich wszystkich dotychczasowych wersjach skutecznie utrudnia użytkownikom instalowanie wielu aplikacji. Programy są bowiem umieszczane w pamięci wewnętrznej, w większości przypadków o wiele mniej pojemnej niż karty Flash. Google zapowiedziało jednak, że kolejne wersje Androida pozwolą na instalowanie nieograniczonej liczby aplikacji.

Szkopuł w tym, że nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Google ujawniło jedynie plany zmiany dotychczasowej polityki w kwestii samodzielnego instalowania programów przez posiadaczy smartfonów. Na razie żadnych zmian nie ma, także w najświeższym wydaniu Android OS 2.1.

Jeśli Google dotrzyma słowa, to użytkownicy sporo na tym skorzystają. Programy będzie można instalować zarówno w pamięci wewnętrznej, jak i na kartach Flash. Do tej pory Google utrudniało taki proceder, chcąc w ten sposób ograniczyć nielegalne kopiowanie aplikacji.

W jaki sposób producent Androida zamierza powstrzymać piractwo, gdy użytkownicy zaczną już instalować programy na kartach pamięci? Google zapowiada, że aplikacje będą szyfrowane. Powinno to uniemożliwić skopiowanie programu do innego telefonu za pośrednictwem karty. Jednocześnie możliwe stanie się jednak instalowanie nieograniczonej liczby dodatkowych aplikacji, co i tak będzie stanowiło poważny krok naprzód.

Źródło: Google Android Blog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)