Android i Windows 10 ze wspólnym schowkiem. Microsoft robi użytek ze SwiftKeya

Android i Windows 10 ze wspólnym schowkiem. Microsoft robi użytek ze SwiftKeya
Miron Nurski

26.10.2020 12:53, aktual.: 26.10.2020 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tekst skopiowany na telefonie wkleisz na komputerze.

Część użytkowników Androida i Windowsa może już korzystać ze wspólnego schowka, ale jest to funkcja zarezerwowana ekskluzywnie dla wybranych smartfonów Samsunga z trybem "Połącz z Windows".

W przypadku mobilnego systemu Google'a, dostęp do systemowego schowka wymaga przyznania odpowiednich uprawnień, więc aby natywna synchronizacja danych przez chmurę była możliwa, konieczna jest współpraca producenta telefonu z Microsoftem. Wygląda jednak na to, że twórcy Windowsa znaleźli sposób na to, by aktywować chmurowy schowek na wszystkich smartfonach z Androidem.

Klawiatura SwiftKey z uniwersalnym schowkiem

Kolejni użytkownicy potwierdzają, że w ustawieniach klawiatury SwiftKey w wersji beta pojawiła się opcja pozwalająca na aktywowanie schowka w chmurze. Po jego włączeniu możliwe jest skopiowanie tekstu lub obrazu na jednym urządzeniu i wklejenie go na drugim. Rozwiązanie przydatne np. podczas autoryzowania przelewu za pomocą kodu wysłanego SMS-em.

Zainstalowałem betę SwiftKeya na swoim telefonie i u mnie wspomniana opcja nie jest jeszcze widoczna. Najpewniej w ramach testów aktywowana jest więc po stronie serwera. Kiedy pojawi się u wszystkich użytkowników? Tego jeszcze nie wiadomo.

Przypomnę, że SwiftKey to jedna z najpopularniejszych wirtualnych klawiatur, która została przejęta przez Microsoft w 2016 roku za 250 milionów dolarów.

Z namiastki uniwersalnego schowka pozwala korzystać także Chrome

Uniwersalny schowek to jedna z eksperymentalnych funkcji Chrome'a. Aby z niej skorzystać:

  • wpisz na pasku adresu na telefonie i komputerze: \chrome://flags;
  • odnajdź funkcję \Enable shared clipboard feature signals to be handled;
  • z rozwijanego menu wybierz \Enebled;
  • uruchom przeglądarkę ponownie.

Teraz wystarczy zaznaczyć jakiś tekst, wybrać opcję "udostępnij", a następnie "wyślij tekst na swoje urządzenie". Po wybraniu konkretnego urządzenia skopiowany tekst od razu wyląduje w schowku.

Nie jest to oczywiście rozwiązanie tak wygodne jak schowek synchronizujący zawartość od razu po skopiowaniu, ale - w oczekiwaniu na ruch Microsoftu - lepsze to niż nic.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)