Android Ice Cream Sandwich trafi do telefonów LG!

Android Ice Cream Sandwich trafi do telefonów LG!

Ice Cream Sandwich | fot. rootzwiki.com
Ice Cream Sandwich | fot. rootzwiki.com
Michał Brzeziński
28.11.2011 14:54, aktualizacja: 28.11.2011 15:54

Po premierze najnowszego systemu Google'a najgorętszym tematem stały się aktualizacje. Z pewnością szybko nie przestaniemy o nich pisać, ponieważ producenci co jakiś czas nas dostarczają kolejne świeże informacje. Tym razem dostaliśmy pozytywną wiadomość od LG.

Po prezentacji w Hongkongu wszyscy użytkownicy telefonu z Androidem zaczęli się zastanawiać, czy ich urządzenie dostanie nową wersję systemu. Deklaracji oczekiwano od producentów, którzy - choć nie chcieli zdradzać szczegółów - musieli się w jakiś sposób ustosunkować.

Mile zaskoczył nas Sony Ericsson, ogłaszając, że wszystkie telefony z serii Xperia wydane w 2011 roku zostaną zaktualizowane - japońsko-szwedzkiemu koncernowi zupełnie nie przeszkadza brak dwóch rdzeni. W tyle nie pozostało HTC, które zapowiedziało ICS-a dla rodziny Sensation (wersja podstawowa, XE, XL) oraz EVO 3D. Do tej grupy dołączył także Samsung z najnowszymi modelami serii Galaxy, a wielką niewiadomą pozostaje Motorola.

Jednak najciekawsze rzeczy działy się w obozie LG. Podczas gdy producenci zapowiadali dla swoich urządzeń Androida 4.0, Koreańczycy wykazali się niezwykłym poczuciem humoru i ogłosili aktualizację najpopularniejszych modeli do... Gingerbreada. Na domiar złego, gdy jeden z klientów na Facebooku zapytał, czy Swift 2x dostanie Ice Cream Sandwich, uzyskał odpowiedź przeczącą. Ta wiadomość rozzłościła fanów LG, więc producent musiał zmienić zdanie, a teraz ujawnił dodatkowe informacje dotyczące aktualizacji.

Włoski oddział ogłosił, że na upgrade do najnowszego Androida mogą liczyć użytkownicy Swift 2x, Swift 3D oraz Swift Black! Na takie informacje czekaliśmy już po premierze Ice Cream Sandwich. Nie wiadomo, co wpłynęło na zmianę polityki Koreańczyków. Być może wreszcie zauważyli, że nie wolno lekceważyć klientów. Szkoda, że nie zajęli takiego stanowiska na początku; z powodu zamieszania koncern na pewno stracił wielu fanów.

Zgodnie z zasadami rynku odzyskanie reputacji wymaga cztery razy większego nakładu niż jej budowanie - trudno się z tym nie zgodzić. Sama wiadomość o aktualizacji nie wystarczy, teraz LG będzie się musiało bardziej postarać, aby odzyskać utracone zaufanie.

W każdym razie dobrze wiedzieć, że ostatecznie producent zadba o swoich klientów. Miejmy nadzieję, że takie zawirowania już się nie powtórzą.

Źródło: TheVerge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)