Android idzie łeb w łeb z iOS

Android idzie łeb w łeb z iOS

changeweave
changeweave
Krystian Bezdzietny
02.10.2010 10:00, aktualizacja: 02.10.2010 12:00

Firma ChangeWave, jak co miesiąc, udostępniła statystyki dotyczące zainteresowania użytkowników konkretnymi platformami mobilnymi. Jednym z głównych wniosków płynących z najnowszego raportu jest to, że ludzie coraz bardziej interesują się Androidem, przez co pozycja iOS spada.

Jak można zauważyć na powyższym wykresie, zapytano pewną liczbę osób, z jakim systemem miałaby być ich następna komórka. 38% ankietowanych opowiedziało się za iOS, na Androida wskazało niewiele mniej - 37%. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że jeszcze pół roku temu statystyki prezentowały się inaczej, ponieważ iOS interesowało się 50% respondentów, a Androidem 30%.

Na powyższym wykresie możemy również podziwiać, w jak piorunującym tempie wzrasta tolerancja dla Androida przez komórkowców.

Faktycznie, Android staje się coraz lepszy i dogodniejszy. Grono deweloperów się poszerza, a producenci udostępniają bardzo dobre smartfony pracujące pod kontrolą Androida, więc czemu by nie liczyć na sukces tej platformy?

Źródło: Eurodroid

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)