Android idzie w płaskie

Android idzie w płaskie

Płaski Android
Płaski Android
Bartosz Dul
24.04.2014 15:40, aktualizacja: 25.04.2014 23:35

Flat design, moda w projektowaniu interfejsów i nie tylko - teraz coraz mocniej zacznie gościć w naszych Androidach. Jak to będzie wyglądać i co z jednolitością wyglądu w przypadku nakładek?

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Google zaktualizowało niedawno kilka swoich aplikacji na Androida i poza nowymi funkcjami pojawiło się także odświeżenie designu aplikacji – w tym kolorowe belki interfejsu.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/4]

Na nowe aplikacje Gmaila i Kalendarza przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, ale zmiany w innych aplikacjach zdążyły już zacząć cieszyć nasze oczy.

Dwa tygodnie temu plotkowano też, że Google wyda do swojego sklepu aplikację Aparatu jako oddzielny program. Tam też mieliśmy spodziewać się, poza zmianami funkcjonalnymi, płaskich elementów interfejsu. Plotki te potwierdziły się.

Interfejs Aparatu Google
Interfejs Aparatu Google© własne

Mało tego. Niedawno pojawiła się kolejna plotka, jakoby Google planowało zmienić także design ikon swoich aplikacji na bardziej płaski. Redaktorom androidpolice.com udało się nawet dotrzeć do zrzutu ekranu prezentującego projekt wewnętrznie znany jako "Moonshine".

Nowe, płaskie ikony Androida
Nowe, płaskie ikony Androida© androidpolice.com

Na ile te plotki okażą się prawdziwe? Sami oceńcie - oto strona Google Partners.

Google Partners page
Google Partners page© http://www.androidpolice.com/2014/04/14/rumorgooglesandroidappiconstogetamoonshinemakeover/#comment1334780479

Nowe ikony w porównaniu ze starymi:

Grafika (web), obecne ikony i prawdopodobne nowe.
Grafika (web), obecne ikony i prawdopodobne nowe.© http://www.androidpolice.com/2014/04/14/rumorgooglesandroidappiconstogetamoonshinemakeover/#comment1334780479

Flat design powoli zaczyna gościć w innych, popularniejszych aplikacjach na Androida.

Twitter, Instagram, Foursquare, Endomondo
Twitter, Instagram, Foursquare, Endomondo© własne

Jednym z problemów Androida jest fakt, że na różnych telefonach wygląda on zupełnie inaczej. Teraz to trochę może się zmienić. Niektórzy producenci upierają się i pozostawiają swoje nakładki w dość archaicznej egzystencji (wstyd Sony, wstyd), a niektórzy idą z duchem czasu – nawet Samsung.

 • Slider item
[1/1]

Najnowszy TouchWiz bardzo pozytywnie mnie zaskoczył – już nie jest odrażający i gryzący oczy co bardziej wymagających. Jest płaski, pastelowy… ładny:

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Również najnowsze Sense UI w wersji 6.0 przyniosło sporo zmian wizualnych i płaskich elementów interfejsu:

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Niedawno mieliśmy też okazję przekonać się dzięki digitaltrends.com, jak będzie wyglądać najnowsza wersja nakładki LG:

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Android robi się jeszcze piękniejszy. Cieszy mnie też fakt, że nakładki HTC, Samsunga i LG nie dość, że wyglądają lepiej niż do tej pory, to w dodatku będą jeszcze mniej się gryźć wizualnie z aplikacjami Google, z Androidem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)