Android L na wideo

Android L na wideo
27.06.2014 09:04
Android L na wideo

Wprawdzie finalne wydanie najnowszego Androida trafi do użytkowników dopiero za kilka miesięcy, ale Google udostępnił już wersję deweloperską, którą można obejrzeć na kilku dostępnych w sieci filmach.

Nowy Android to przede wszystkim nowy wygląd interfejsu nazwany przez Google'a Material Design. Zmieniło się niemal wszystko: od typografii, przez kolorystykę, aż po animacje. Kilka materiałów promocyjnych mogliśmy już obejrzeć podczas konferencji otwierającej I/O 2014, ale to nie to samo co obserwowanie systemu wyświetlanego bezpośrednio na smartfonie.

Poniżej trzy klipy z Androidem L w roli głównej:

What's new in Android L: a walk-through of Google's latest OS | Pocketnow

Android L Developer Preview hands-on

Android L hands-on | Google I/O 2014

Mnie odświeżony interfejs bardzo przypadł do gustu. Jest schludniej, nowocześniej i czytelniej. Podobają mi się również poprawki czysto praktyczne, takie jak powiadomienia bezpośrednio na ekranie blokady (choć od lat są one dostępne w kilku androidowych nakładkach) czy wygodniejszy dostęp do przełączników ukrytych na pasku powiadomień.

W niektórych elementach interfejsu, co widać zwłaszcza na wideo promocyjnym, na pierwszym planie są prywatne zdjęcia użytkowników (np. w aplikacji kontaktów). Wygląda to ładnie na przykładzie fotek przygotowanych przez profesjonalistów na potrzeby prezentacji, ale w prawdziwym świecie oglądać będziemy sporo zdjęć zrobionych kalkulatorem po zmroku. Konfrontację oczekiwań z rzeczywistością mogliśmy już zresztą obserwować przy okazji debiutu interfejsu Facebook Home.

Nie zmienia to jednak faktu, że - moim zdaniem - Google ma obecnie najładniejszy smartfonowy interfejs.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)