Android Malware Genome Project - zwalczanie wirusów dla Androida dzięki ich zrozumieniu?

Android Malware Genome Project - zwalczanie wirusów dla Androida dzięki ich zrozumieniu?
Krystian Bezdzietny

25.05.2012 10:00, aktual.: 25.05.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Xuxian Jiang, profesor ze Stanowego Uniwersytetu w Karolinie Północnej, zainicjował bardzo ciekawy projekt Android Malware Genome Project, który ma pomóc w zwalczaniu androidowych wirusów poprzez ich "lepsze zrozumienie".

Ludzie stojący za tym projektem kolekcjonują próbki różnego rodzaju wirusów dla Androida, dogłębnie je analizują i dzielą według sposobu działania. Dotychczas zgromadzono ich aż 1200.

Według badań przeprowadzonych przez uczestników projektu obecne oprogramowanie do zwalczania androidowych wirusów radzi sobie tylko z 79,6% wszystkich zagrożeń. Co z pozostałą częścią? Jiang wierzy, że dzięki projektowi AMGP, a co za tym idzie - zrozumieniu działania tworzonych wirusów, uda się maksymalnie zwiększyć unicestwianie niebezpieczeństw. Jak mówi Jiang w wywiadzie dla Dark Reading:

Wcześniejsze doświadczenia wskazują, że analizowanie ewolucji wirusów jest bardzo pomocne w przewidywaniu tego, jakich niebezpieczeństw możemy się spodziewać w przyszłości. Tego rodzaju obserwacje powinny być prowadzone, aby dzięki nim można było tworzyć jeszcze lepsze narzędzia zabezpieczające.

Android Malware Genome Project to bez wątpienia ciekawa inicjatywa, która na pewno nie zaszkodzi wirusowemu światkowi Androida, a co najwyżej pomoże. Ciekawe tylko, w jakim stopniu.

Źródło: verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także