Android Market obsługuje niewspierane przez Google'a Androidy

Android Market obsługuje niewspierane przez Google'a Androidy
Krystian Bezdzietny

24.11.2011 12:57, aktual.: 24.11.2011 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google postanowił wyjść naprzeciw producentom urządzeń z Androidem, których produktów nie wspiera. Zauważono, że od niedawna za pomocą przeglądarkowej wersji Android Marketu można instalować aplikacje na nieobsługiwanych przez Google'a urządzeniach z Androidem.

Na rynku jest wiele urządzeń z systemem Google'a, które nie są oficjalnie wspierane przez tę firmę. Przykładem może być chociażby nowy Amazon Kindle Fire. Choć działa on pod kontrolą Androida, nie ma w nim oficjalnych aplikacji koncernu z Mountain View, na przykład Android Marketu. Jest to co najmniej dziwne i utrudnia korzystanie z  "nieautoryzowanych" urządzeń. Są jednak sposoby, aby ominąć restrykcje producentów i zainstalować przykładowo Android Market na tablecie Amazonu.

Nie trzeba jednak kombinować, ponieważ redaktorzy Ubergizmo odkryli, że internetowa odsłona Android Marketu normalnie wspiera "nieautoryzowane" urządzenia, nie ma więc problemu z instalowaniem na nich aplikacji. Użytkownicy np. tabletu Kindle Fire czy Noble Nook Tablet mogą z łatwością instalować programy z Android Marketu na swoich urządzeniach. Nie wiadomo, kiedy Google zmienił taktykę, ale to miłe z jego strony.

Źródło: ubergizmo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)