Android Market w mini-statystykach

Android Market w mini-statystykach

android
android
Krystian Bezdzietny
27.01.2010 12:04, aktualizacja: 27.01.2010 13:04

Komórki z Androidem pojawiają się na rynku jak grzyby po deszczu. Gdzie nie spojrzeć, to wszędzie plotki, przecieki, nieoficjalne zdjęcia i tak rynek się kręci. Powstają telefony, to i zapotrzebowanie na aplikacje jest, a do tego zaś potrzeba developerów. Czy wiedzieliście, że 65% developerów to amerykanie?

Serwis Distimo udostępnił kilka statystyk odnośnie funkcjonowania Android Market. Przedstawiają się one następująco:

  • 65% developerów pochodzi z USA. 20% to developerzy z Europy (Austria, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia oraz Hiszpania). Wielka Brytania - 12% i Japonia - 3%.
  • Średnia cen aplikacji pochodzących od Europejczyków to 4,42$, gdzie średnia Amerykanów to 2,96$.
  • Średnia cen wszystkich płatnych aplikacji w Android Market wynosi** 3,96$, gdzie dla Windows Mobile wynosi ona aż 6,99$**. Dla BlackBerry średnia jest jeszcze wyższa - 8,26$.

Jeśli chodzi o ostatni punkt, to warto zwrócić uwagę również na iPhone'a, ponieważ jak mieliśmy okazję przeczytać w tym wpisie - średnia kwota za płatne aplikacje w AppStore wynosi jedynie 2,59$.

To przerażające, jak różnią się ceny aplikacji np. dla Androida i Windows Mobile czy iPhone'a. Niemniej AppStore jest dowodem na to, że nie potrzeba drogiej aplikacji, aby dorobić się milionów.

źródło: androidguys.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)