Numerek Androida N, czyli jak Google podkłada się Apple'owi

Numerek Androida N, czyli jak Google podkłada się Apple'owi

Apple i Android
Apple i Android
Źródło zdjęć: © Faris Kazrod / Wikimedia
Miron Nurski
13.04.2016 08:45, aktualizacja: 13.04.2016 10:45

Użytkownicy mogą już korzystać z testowej wersji nowego Androida, ale Google - póki co - nie ujawnił ani jego nazwy, ani numerka, którym zostanie oznaczony. Wygląda jednak na to, że ktoś go wyręczył.

Na deweloperskiej stronie Samsunga poświęconej funkcji MultiWindow pojawiła się informacja o kompatybilności nowego SDK z "Androidem N (7.0)".

412160214419374636

Oczywiście nie jest to żadna oficjalna informacja, ale Samsung jest zapewne dobrze zorientowany w planach Google'a, dlatego mógł niechcący puścić parę z ust.

Prawdę mówiąc nie rozumiem, dlaczego Google przyjął taką numerację

Dawniej numerki kolejnych wydań Androida - o ile te nie wnosiły rewolucyjnych zmian - przeskakiwały o 0.1. Biorąc pod uwagę problemy Google'a z fragmentacją, był to sprytny zabieg, bo na pierwszy rzut oka statystyki nie wyglądają źle, jeśli są zdominowane przez wersje różne, ale oznaczone podobnymi numerkami.

WWDC 2014 - Tim Cook wyśmiewa popularność najnowszej wówczas wersji Androida
WWDC 2014 - Tim Cook wyśmiewa popularność najnowszej wówczas wersji Androida

Nowa numeracja tylko niepotrzebnie uwidacznia problem fragmentacji

Apple chwaląc się na konferencjach popularnością nowych wydań iOS-u lubi nabijać się z głównego konkurenta kontrastując własne statystyki z zestawieniami dotyczącymi Androida. Google tylko mu to ułatwia, bo wysoka popularność Androida 4.4, gdy na horyzoncie widać już 7.0, w tabelkach wygląda bardzo źle.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)