Android N będzie nazywał się "Nutella"? Wiele na to wskazuje

Android N będzie nazywał się "Nutella"? Wiele na to wskazuje

Android N będzie nazywał się "Nutella"? Wiele na to wskazuje
Marek Pruski
15.06.2016 14:59, aktualizacja: 15.06.2016 16:59

Choć jak narazie czekamy na wyniki głosowania, to temat spekulacji można podsumować. Posłuży do tego aktywność w sieci pewnej bardzo ważnej osoby jeśli chodzi o system operacyjny Google'a.

Niespełna tydzień temu, zakończyło się głosowanie w sprawie nazwy dla nowego Androida N. Po raz pierwszy użytkownicy mieli w kwestii nazewnictwa prawo głosu. Czy Google faktycznie zamierza wziąć je pod uwagę? Nie wiadomo. Szczególnie, że przesłanki o nazwie jaką może nosić nowa wersja Androida pojawiły się na długo przed rozpoczęciem głosowania.

Początkiem spekulacji mógł być post zamieszczony na Twitterze na początku lutego przez Hiroshiego Lockheimera, wiceprezesa ds. Androida, Chrome’a i Chromecasta. Brzmiał on prosto, ale z perspektywy czasu, można dostrzec jego drugie dno. Hiroshi napisał, że jest wielkim fanem Nutelli…

Ten był jednak odpowiedzią na światowy dzień Nutelli, więc ma swoje uzasadnienie. Kolejny post, pojawił się 3 tygodnie później. Tutaj napisał w nim, że nie wie jak przeliterować ‘nougat’, ale wie, jak przeliterować słowo ‘Nutella’.

Kilkanaście dni później, na platformie blogowej medium.org, Lockeheimer znów dał o sobie znać. Tym razem wpis wiceprezesa na temat nazwy Android’a N, został spuentowany ciekawym zdaniem.

So, the burning question that’s on everyone’s mind: what will the N release be named? We’re nut tellin’ you yet.

Tłumaczenie: "Palące pytanie w głowach każdego z was: Jak będzie nazywał się Android N? Nie powiemy wam jeszcze." (angielska gra słów: ‘nut tellin’ czytane znaczy „Nie mówimy”, a pisane wygląda podobnie do słowa „Nutella”)

W połowie maja rozpoczęło się głosowanie, w którym to użytkownicy mogli wybrać nazwę nowej wersji systemu. Z tej okazji, Google przygotowało film, w którym pokazuje, że nie potrzebuje specjalnej firmy, która wymyśla nazwy. Co ciekawe, w filmie często pojawiała się nazwa ‘nougat’, ale ani razu nie wystąpiła nazwa ‘Nutella’.

Kolejną przesłanką jest post z profilu wiceprezesa na Twitterze opublikowany 6 czerwca. „Na liście tego menu, jest jedno szczególne danie, którym jestem zainteresowany”. Wśród deserów, których listę widać na zdjęciu, znajduje się ‘Nutella pizzettta”.

Dzisiaj, 15 czerwca uwagę zwrócił kolejny post na tym samym portalu społecznościowym. Hiroshi dodał zrzut ekranu z Chromebooka, na którym widać kilka otwartych okien. Jedno z nich to przeglądarka a w niej hasło „Nutella” wpisane w wyszukiwarkę Google. Pod zdjęciem podpis, który luźno można przetłumaczyć „Takie tam, testowanie…”

Jeśli więc nazwą nowej wersji systemu będzie Nutella, to głosowanie było bardziej ustawione niż wybory w Rosji. Jest też duża szansa, że Lockheimer po prostu się zgrywa i stara się podgrzać atmosferę. Oficjalną nazwę poznamy za kilka tygodni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)