Android obchodzi swoją trzecią rocznicę!

Android obchodzi swoją trzecią rocznicę!

android
android
Krystian Bezdzietny
05.11.2010 15:00, aktualizacja: 05.11.2010 16:00

Dziś mijają dokładnie trzy lata, od kiedy Android oficjalnie pojawił się na świecie (oczywiście jako mobilny system operacyjny). To właśnie 5 listopada 2007 Google ogłosił system, który miał zrewolucjonizować komórkowy rynek. I cóż dodać - gigant z Mountain View miał rację.

Poniżej oficjalne wideo promujące wówczas nową platformę komórkową. Aż łezka się w oku kręci ;).

Introducing Android

Warto więc na szybko przytoczyć bardzo uszczuploną historię Androida:

  • Pierwszego lipca 2005 Google przejął małą wówczas spółkę Android Inc., która dopiero raczkowała.
  • Przez dwa lata mogliśmy czytać różne plotki, których bohaterami były właśnie Android i Google. Niemniej jednak żadne oficjalne informacje przez ten czas się nie pojawiły. Do 5 listopada 2007.
  • 5 listopada 2007 Google nie tylko przedstawił światu Androida, lecz także tzw. Open Handset Alliance, czyli spółkę 34 różnych firm mających stanowić kręgosłup nowej platformy.
  • Siedem dni później, a mianowicie** 17 listopada 2007**, gigant z Mountain View udostępnił deweloperom SDK Androida w celu przyjrzenia się produktowi, który niebawem zdominuje komórkowy rynek.
  • Jak wiemy - dziś Android jest platformą open source. Takie przeistoczenie nastąpiło rok później, 21 października 2008. To właśnie wtedy każdy mógł przyjrzeć się kodowi mobilnego systemu Google'a.
  • Dzień później, 22 października 2008, Google prezentuje światu pierwszą komórkę z Androidem na pokładzie - **HTC G1. **Cena urządzenia, za jaką można było je nabyć, wynosiła jedynie 179,99 dolarów.

Tak oto powstał Android. Dziś system ten jest w czołówce najpopularniejszych na całym świecie. Wszystko wskazuje również na to, że niebawem mobilna platforma Google'a zdominuje smartfonowy rynek i wyjdzie na prowadzenie.

Od kiedy Android został przejęty przez Google'a, od razu był spisany na sukces. Tak oto dobrnęliśmy do 3. rocznicy platformy. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Androidowi wszystkiego najlepszego.

Źródło: Android Police

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)