Android Pay dostępne w Polsce. Co musisz wiedzieć o płatnościach mobilnych Google'a?

Android Pay dostępne w Polsce. Co musisz wiedzieć o płatnościach mobilnych Google'a?

Płatności mobilne Android Pay dostępne oficjalnie w Polsce
Płatności mobilne Android Pay dostępne oficjalnie w Polsce
Mateusz Żołyniak
16.11.2016 16:20, aktualizacja: 16.11.2016 17:20

Firma Google - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu usługi Android Pay na polski rynek. Klienci wybranych banków już od jutra będą mogli dokonywać płatności mobilnych urządzeniami z systemem giganta z Mountain View.

Polska jako druga w Europie

Coraz chętnie korzystamy z płatności mobilnych i zauważył to gigant z Mountain View. Polska jest bowiem drugim - po Wielkiej Brytanii - krajem europejskim, w którym Google wprowadziło usługę Android Pay. Dostępna będzie ona od 17 listopada. System ten dostępny jest także w Stanach Zjednoczonych, Australii, Singapurze i Hongkongu.

Czym jest usługa Android Pay?

Co nieco na temat Android Pay wspomniałem już w ubiegłym tygodniu, więc ograniczę się do krótkiego przypomnienia:

Google we wrześniu ubiegłego roku wprowadziło dedykowaną usługę płatności zbliżeniowych, którą nazwano [b]Android Pay[/b]. Działa na smartfonach i tabletach z systemem Google'a za pośrednictwem [b]aplikacji mobilnej[/b], do których podpięte są karty bankowe.

Jakie urządzenia obsługują Androida Pay?

Usługa Google'a działa na smartfonach i tabletach z systemem Android w wersji 4.4 lub wyższej, które wspierają technologię NFC. Android Pay nie jest jeszcze dostępny na zegarkach z systemem Android Wear.

Co jest wymagane do płatności Android Pay?

Użytkownik, który dysponuje kompatybilnym urządzeniem, musi zainstalować aplikację Android Pay ze sklepu Google Play. W niej należy dodać obsługiwane karty płatnicze. Można zrobić to ręcznie lub wykonując jej zdjęcie - program sam zaciągnie potrzebne informacje. Obsługiwane są karty Mastercard i Visa.

Jak działają płatności Android Pay?

Android Pay działa ze wszystkimi terminalami, które obsługują płatności zbliżeniowe. Aby dokonać zakupu, wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminalu. W przypadku transakcji za kwotę powyżej 50 zł należy podać dodatkowo kod zabezpieczający.

Kto może korzystać z płatności mobilnych Google'a?

Z Android Pay mogą korzystać klienci Banku Zachodniego WBK, Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe, a wkrótce dołączą do nich użytkownicy, którzy mają konta w mBanku. Google zapowiedziało już, że w przyszłości obsługę Android Pay wprowadzą kolejne polskie banki.

Jak wykorzystać możliwości Android Pay?

Android Pay umożliwia dokonywanie szybkich płatności mobilnych w dużych sieciach sprzedaży, kawiarniach i tysiącach mniejszych sklepów. System daje też opcję dokonywania transakcji w aplikacjach mobilnych, co niebawem będzie wykorzystywane przez takie programy jak Allegro, Ceneo, iTaxi czy Uber.

Polski oddział firmy Google zapowiedział, że w przyszłości pojawi się również obsługa kart lojalnościowych i prezentowych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)