Android Pay na dniach w Polsce. Apple Pay i Samsung Pay nieco później

Android Pay na dniach w Polsce. Apple Pay i Samsung Pay nieco później

Google Android Pay
Google Android Pay
Mateusz Żołyniak
09.11.2016 18:53, aktualizacja: 10.11.2016 19:27

Już wkrótce w naszym kraju można będzie dokonywać płatności zbliżeniowych w systemie Android Pay. Usługa Google'a już w przyszłym tygodniu zawita do Polski.

Czym jest usługa Android Pay?

W maju 2011 roku gigant z Mountain View zaprezentował usługę Google Wallet. Umożliwia ona dokonywanie szybkich transakcji i przelewów poprzez aplikację mobilną, Gmaila czy specjalną kartę Google'a. Wymaga do działania połączenia z kartą debetową lub kontem bankowym, a jej największą zaletą jest to, że zarówno nadawca, jak i odbiorca nie ponoszą dodatkowych kosztów.

Jedną z funkcji Google Wallet były płatności zbliżeniowe, których popularność stale rośnie. Były, gdyż usługa giganta nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a możliwość dokonywania szybkich transakcji z wykorzystaniem NFC nigdy nie była w niej dobrze wyeksponowana. Firma zmieniła więc strategię.

Google we wrześniu ubiegłego roku wprowadziło dedykowaną usługę płatności zbliżeniowych, którą nazwano Android Pay. Działa na smartfonach i tabletach z systemem Google'a za pośrednictwem aplikacji mobilnej, do których podpięte są karty bankowe.

Android Pay wreszcie dostępne w Polsce

Informacje o planach wprowadzenie Android Pay do Polski pojawiały się od dawna. Część z nich zakładała nawet, że usługa zadebiutuje w naszym kraju w trzecim kwartale tego roku. Firmie prace nad jej wdrożeniem zajęły nieco dłużej, ale wreszcie się udało.

Możliwości usługi Android Pay, która wkrótce trafi do Polski
Możliwości usługi Android Pay, która wkrótce trafi do Polski

Polski oddział Google'a zaprasza już bowiem na konferencję prasową, której tytuł brzmi: "Zbliżasz. Płacisz. Gotowe." Spotkanie odbędzie się 16 listopada, więc można liczyć, że już tego dnia Android Pay wystartuje oficjalnie w Polsce. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły na temat usługi giganta z Mountain View.

Serwis Cashless.pl już wczoraj zasugerował, że pierwszymi bankami, które będą współpracować z Google'em, są Alior i BZ WBK. Możliwe jest również, że na starcie lub nieco później dołączą do nich ING, Millennium czy nawet mBank. Konkrety pojawią się oczywiście w przyszłym tygodniu.

Apple Pay i Samsung Pay następne w kolejce

Warto dodać, że Google nie jest jedynym gigantem, który wprowadzi w Polsce autorski system płatności zbliżeniowych. Od niedawna zaczęły pojawiać się terminale, na których widoczne są informacje o obsłudze systemów płatności Android Pay i... Apple Pay.

Obecność nowych automatów jasno wskazuje, że nie będziemy musieli długo czekać na pojawienie się w naszym kraju rozwiązania firmy z Cupertino.

Gorszy nie będzie z pewnością Samsung. Już dawno temu dowiedziałem się, że firma cały czas pracuje nad wdrożeniem swojego systemu w Polsce. Kto wie, może rozszerzenie dostępności Samsung Pay będzie jednym z elementów promocji Galaxy S8, który pojawi się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)