Android.playmobile.pl, czyli blog Play o Androidzie

Android.playmobile.pl, czyli blog Play o Androidzie09.02.2011 18:00
android.playmobile.com
android.playmobile.com
Mateusz Żołyniak

Jak zapewne większość z Was wie, wczoraj wystartował nowy serwis informacyjny operatora Play. Jest nim android.playmobile.pl. Co oferuje?

Jak zapewne większość z Was wie, wczoraj wystartował nowy serwis informacyjny operatora Play. Jest nim android.playmobile.pl. Co oferuje?

Android.playmobile.pl to miejsce, w którym można znaleźć poradniki związane z Androidem, testy telefonów z systemem Google'a czy tematyczne przeglądy aplikacji z Marketu. Nie zabraknie także najnowszych newsów ze świata Zielonego Robocika. Informacje i treści zostały przygotowane z myślą o początkujących użytkownikach Androida, ale i doświadczeni poweruserzy mogą znaleźć tam coś dla siebie.

Android.playmobile.pl to także wideoporadniki, które szczegółowo pokazują, jak korzystać z danych funkcji systemu Google'a.

Miło nam poinformować, że projekt ten powstał we współpracy z naszą redakcją (Komorkomania.pl i SIMblog.pl) oraz serwisem Android.com.pl. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni :)

Mała dygresja

Z tej okazji chciałbym wspomnieć o jednej ciekawej kwestii - i nie jest to nasz udział w projekcie. Od niedawna polscy operatorzy przestali zwracać uwagę tylko na pojedyncze modele telefonów i ich promocję. Idąc za przykładem np. amerykańskiego Verizon Wireless, operatorzy zaczęli na poważnie brać pod uwagę całe ekosystemy - smartfon razem z platformą, na której jest oparty.

Dla operatorów ważna staje się nie tylko sprzedaż jak największej liczby egzemplarzy danego modelu, ale i przekonanie klientów do konkretnych rozwiązań, takich jak system Google'a. Rosnąca popularność Androida sprawia, że telefony (marka tu jest bez znaczenia) na nim oparte trafiają do coraz szerszej grupy użytkowników. Jest on brany także w planach promocyjnych danej sieci, czego najlepszym przykładem jest serwis android.playmobile.pl. Oferuje on ogrom informacji bardzo przydatnych dla początkujących użytkowników. To dobry krok Play, ponieważ projekt nie jest nastawiony na zysk, a pomoc klientom wybierającym system Android.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)