Android podbija amerykańskie korporacje

Android podbija amerykańskie korporacje

andro
andro
Krystian Bezdzietny
23.09.2010 13:25, aktualizacja: 23.09.2010 15:25

Serwis Macworld postanowił sprawdzić, jak prezentuje się sytuacja mobilnych platform w amerykańskich firmach, czyli z czego najchętniej korzystają korporacje zza oceanu. Przebadano ok. 1600 firm i co się okazało? Przedsiębiorstwa coraz częściej chwytają za komórki z mobilną platformą Google'a, a nie np. iPhone'a czy BlackBerry.

Podczas badania sprawdzono, z jakich telefonów korzystała dana firma trzy miesiące temu i teraz. Co się okazuje? Jeszcze niespełna 90 dni temu jedynie 10% firm korzystało z Androida, podczas gdy dzisiaj ten wynik wzrósł o 6%. Dla porównania: udziały iPhone'a 3 miesiące temu wynosiły 30%, a dziś 31%, czyli wzrost niewielki. Kto najbardziej stracił? RIM (BlackBerry). Trzy miesiące temu z tych komórek korzystało 66% przedsiębiorstw, dzisiaj ten wynik prezentuje się o 4% mniej.

Powyższa statystyka to kolejny dowód na to, że Android pnie się w statystykach ostro w górę. Ciekawe, jak przedstawia się procentowo wykorzystanie konkretnych platform mobilnych na terenie Polski.

Źródło: Android Police

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)