Android System WebView - co to jest?

Android System WebView - co to jest?

MockDrop
MockDrop
Źródło zdjęć: © MockDrop/Gabe Will
Miron Nurski
15.03.2016 10:59, aktualizacja: 15.03.2016 11:59

Android System WebView - dzięki tej aplikacji "imigranci emigrują do Izraela", "woda z kranu zamienia się wino", a "internet tak przyspiesza, że można sprawdzić numery Lotto tydzień naprzód". A przynajmniej takie opinie na temat tego narzędzia mają internauci. Czy naprawdę ma nadprzyrodzone możliwości?

WebView jest rozwijanym przez Google'a składnikiem Androida, który umożliwia aplikacjom zewnętrznych deweloperów renderowanie stron internetowych. Część androidowych przeglądarek (m.in. Chrome czy Firefox) wykorzystuje własne silniki, ale większość deweloperów z oczywistych względów sięga po gotowca.

Narzędzie to wykorzystywane jest zresztą nie tylko do tworzenia przeglądarek. Agregator newsów wyświetla stronę internetową z pełnym artykułem? Po uruchomieniu społecznościówki otwiera się przeglądarkowe okno logowania? W takich momentach najpewniej do akcji wkracza WebView.

Co jest takiego niezwykłego w tej aplikacji?

Jako że od silnika renderującego strony internetowe w dużym stopniu uzależnione jest bezpieczeństwo użytkowników, w 2014 roku Google zdecydował się "uwolnić" WebView od reszty systemu. W przypadku Androida 5.0+ składnik ten aktualizowany za pośrednictwem Google Play z pominięciem aktualizacji samego systemu do czego - jak wiemy - producenci się nie kwapią.

Problem w tym, że początkowo Android System WebView nie miał w Sklepie Play żadnego sensownego opisu. Ot pewnego dnia użytkownicy ujrzeli aplikację Google'a o dziwnej nazwie, która co jakiś czas domaga się zaktualizowania. Efekt? Apka szybko stała się obiektem żartów internautów, którzy przy okazji każdej kolejnej aktualizacji przypisują jej wszystkie dobrodziejstwa chwaląc za powrót światła do lodówki czy niższe zużycie paliwa przez motocykl.

Opinie na temat aplikacji Android System WebView w Google Play
Opinie na temat aplikacji Android System WebView w Google Play

A co dobrego ta aplikacja zrobiła dla was? ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)