Android Wear 1.4 (Marshmallow) - polski interfejs i inne nowości, które już dawno powinny być obecne

Android Wear
Android Wear
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Łukasz Skałba

15.11.2015 15:45, aktual.: 15.11.2015 16:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zegarki z Androidem ewoluują. Wyglądem zbliżają się powoli do tradycyjnych zegarków, oferując jednocześnie coraz więcej funkcji smart. Co wprowadza najnowsza odsłona systemu Android Wear?

Narzekamy na smartfony z dużym ekranem, bo ciężko obsługiwać je jedną ręką. Cóż, zegarek ma miniaturowy wyświetlacz, a i tak bez dwóch rąk się nie obejdzie. Nie obsłużymy go przecież kończyną do której jest przyczepiony... Chyba, że wykorzystamy do tego celu specjalne gesty, które ma wprowadzić aktualizacja Android Wear 1.4.

Już od kilku miesięcy Android Wear pozwala na bezdotykowe przewijanie kart. Aby przewijać karty, należy szybko machnąć nadgarstkiem od siebie, a potem powoli wrócić nim do wyjściowej pozycji. Gdy chcemy powrócić do poprzedniej karty, wystarczy najpierw powoli obrócić nadgarstek od siebie, a potem szybko do siebie. Teraz pojawia się także możliwość wykonywania akcji. Aby zatwierdzić jakąś pozycję wystarczy zegarkiem machnąć w dół, po czym powrócić do wyjściowej pozycji. Gdy ten sam gest zrobimy na ekranie głównym, uruchomimy menu aplikacji, które także będzie można zatwierdzać analogicznym gestem. Czy tylko mnie śmieszy już samo wyobrażenie ludzi w komunikacji miejskiej, gapiących się na zegarek i wymachujących w tę i z powrotem nadgarstkiem...?

Huawei Watch
Huawei Watch© Huawei

Tak czy inaczej, w końcu będzie można obsłużyć smartwatcha jedną ręką - tej na której się znajduje. Genialne - tylko dlaczego dopiero teraz?

Kolejną nowością jest możliwość wykorzystywania obecnego w zegarku głośniczka - zarówno do odtwarzania muzyki, jak i prowadzenia rozmów telefonicznych. Do tej pory nawet smartwatche, które go mają, nie mogły odtwarzać praktycznie żadnych dźwięków. Do takich urządzeń należą między innymi LG Watch Urban 2, Asus ZenWatch 2 czy też testowany ostatnio przez Janka Huawei Watch. Lepiej późno niż wcale.

Możliwa stanie się także głosowa obsługa komunikatorów takich jak WhatsApp, WeChat, Viber, Telegram czy też Nextplus. Google obiecuje także zwiększoną wydajność energetyczną. Dla nas ważną wiadomością jest to, że interfejs w końcu zostanie spolszczony.

Proces aktualizacyjny ruszy zapewne w ciągu kilku miesięcy, a pierwszy zegarkiem, który trafi na rynek od razu z Androidem Wear Marshmallow jest LG Watch Urbane 2.

*Źródło: Google via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)