Android Wear oficjalnie zapowiedziany. Prezentuje się świetnie!

Android Wear oficjalnie zapowiedziany. Prezentuje się świetnie!

Moto 360
Moto 360
Miron Nurski
18.03.2014 17:04, aktualizacja: 19.03.2014 09:53

O smartwatchu przygotowywanym przez Google'a mówi się już od dawna. Okazuje się, że gigant opracowuje ze swoimi partnerami nie jeden, ale cały zestaw zegarków. Dziś światło dzienne ujrzał projekt Android Wear.

Android Wear to zmodyfikowana wersja zielonego systemu opracowana z myślą o inteligentnej galanterii. Jego interfejs bazuje na kartach Google Now, na których prezentowane są powiadomienia z aplikacji oraz informacje, których użytkownik może w danej chwili potrzebować (np. dane o korkach przed wyjazdem do pracy).

Całą ideę oddaje poniższy film promocyjny.

Na filmie uwieczniono koncepty zegarków o różnych kształtach i rozmiarach. Nawet takie z okrągłymi wyświetlaczami. Google chce bowiem, aby urządzeń pracujących pod kontrolą Androida Wear było jak najwięcej. W tym celu nawiązano współpracę z kilkoma producentami, którzy w pocie czoła przygotowują już swoje smartwatche oraz budują związany z nowym projektem ekosystem. Ich ujawniona oficjalnie lista obejmuje takie firmy, jak Asus, Broadcom, Fossil, HTC, Intel, LG, MediaTek, MIPS, Motorola, Qualcomm oraz Samsung. Dziwi mnie jedynie, że zabrakło Sony, czyli firmy, która ma już przecież na koncie kilka inteligentnych zegarków. Czyżby Japończycy postanowili się wyłamać i walczyć w pojedynkę?

W każdym razie pierwsze owoce współpracy wspomnianych producentów mamy ujrzeć jeszcze w tym roku. Wyszukiwarkowy koncern zapowiedział także, że wkrótce upubliczni zestaw narzędzi deweloperskich, dzięki którym programiści będą mogli mogli tworzyć swoje aplikacje z myślą o Androidzie Wear.

Na kanale Android Developers pojawiło się jeszcze jedno wideo, które przedstawia zasadę działania interfejsu nowej platformy.

Wszystko to wygląda bardzo obiecująco. Fajnie, że Google pomyślał o przygotowaniu jednego wspólnego ekosystemu dla wszystkich androidowych zegarków. Obecnie jest tak, że inne aplikacje pobieramy na Sony SmartWatcha 2, a inne na Galaxy Geara, a to utrudnia użytkownikowi podjęcie decyzji.

Aktualizacja

Pierwsi producenci zapowiadają już swoje zegarki. Motorola uruchomiła stronę poświęconą urządzeniu o nazwie Moto 360, które ma zadebiutować na rynku latem. Wygląda tak:

LG opublikowało z kolei grafikę zapowiadającą model G Watch. Ma on trafić do sklepów w trzecim kwartale.

LG G Watch
LG G Watch© engadget.com

Źródła: YouTube; YouTube; Engadget.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)