Android wkracza na pole bitwy!

Android wkracza na pole bitwy!

Fot. na licencji Creative Commons; flickr.com/by The U.S. Army
Fot. na licencji Creative Commons; flickr.com/by The U.S. Army
Paweł Żmuda
15.03.2010 11:40, aktualizacja: 15.03.2010 12:40

Nie, nie chodzi tutaj o zmagania o tytuł najpopularniejszego komórkowego systemu operacyjnego na światowym rynku. Przedstawiciele organizacji DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency), odpowiedzialnej między innymi za rozwój Internetu w latach 70' ubiegłego stulecia, poinformowali właśnie, że opensource'owy Android od Googla zostanie wykorzystany na polu bitwy. Jak zastosowania znaleziono dla komórek na polu bitwy?

"System będzie wykorzystywany na urządzeniach służących do kontroli, dowodzenia, planowania misji. Android zostanie wykorzystany przy tworzeniu geoprzestrzennych wizualizacji. Umożliwi żołnierzom komunikację w czasie rzeczywistym".

DARPA informuje, że Android zdobył serce amerykańskiej armii dzięki prostemu interfejsowi i ogromnej użyteczności pisanych pod niego aplikacji. Wojsko wykorzysta zarówno aplikacje korzystające z połączenia z siecią Web jak i te, które pozostają w trybie offline.

Android będzie prawdopodobnie wykorzystywany na urządzeniach, których nie widzimy w telewizyjnych relacjach z Iraku czy Afganistanu. Wybór właśnie tej platformy przez armię amerykańską świadczy o jej ogromnym potencjale. Ciekawe co będzie dalej...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)