Android z 32% udziałem na rynku tabletów w 2012 roku?

Android z 32% udziałem na rynku tabletów w 2012 roku?

Samsung Galaxy Tab
Samsung Galaxy Tab
Paweł Żmuda
20.12.2010 17:00, aktualizacja: 20.12.2010 18:00

Według prognoz analityków jeszcze przez długi czas królem na rynku tabletów będą urządzenia Apple'a. Specjaliści z firmy Piper Jaffray opublikowali właśnie swoje przewidywania na najbliższą przyszłość. W 2012 roku Android ugryzie jedynie 39% rynku tabletów. Ile zdobędzie Apple?

Analitycy Piper Jaffray uważają, że w ciągu dwóch lat Apple utrzyma pierwszą pozycję na rynku tabletów. W 2012 roku do koncernu z Cupertino ma należeć około 44% udziałów. Z nieco mniej odległych szacunków wynika, że w mijającym już roku Android uzyskał około 11% udziałów w rynku tabletów (spory wpływ na wynik miała sprzedaż Samsunga Galaxy Tab).

Samsung Galaxy Tab jest niezwykłym sukcesem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że działa na wersji Androida, która nie została dostosowana do pracy z tabletami, uważa analityk Gene Munster.

Analitycy prognozują, że tablety z Androidem zaatakują rynek dopiero po wprowadzeniu Androida Honeycomb, który ma być w pełni dostosowany do obsługi sporych wyświetlaczy. To akurat nietrudno przewidzieć.

Źródło: mobilewhack

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)