Android zdetronizował iOS-a pod względem liczby pobrań aplikacji

Android zdetronizował iOS-a pod względem liczby pobrań aplikacji
26.10.2011 12:00
Android zdetronizował iOS-a pod względem liczby pobrań aplikacji
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Choć w App Storze jest znacznie więcej pozycji niż w Markecie, to użytkownicy Androida pokonali użytkowników iOS-a pod względem liczby pobrań aplikacji. Jak to się stało?

W raporcie ABI Research czytamy:

Popularność urządzeń z iOS wzrosła tylko o 9% pomiędzy kwietniem a czerwcem, w porównaniu z poprzednim kwartałem, gdzie wzrost ten wynosił 15%. Zaś popularność urządzeń z Androidem wzrosła o 36% w czerwcu, w porównaniu z 20% w kwartale wcześniejszym.

Sumaryczna liczba pobrań bardzo się różni pomiędzy Androidem i iOS-em. Według raportu wspomnianej wyżej firmy, pobrania iOS stanowią tylko 31% ogólnych ściągnięć aplikacji, podczas gdy Android uzyskał wynik 44%. Różnica jest więc ogromna.

W raporcie czytamy też, że za tak wysoki wynik Androida odpowiedzialna jest specyfika systemu.Użytkownicy mobilnej platformy Apple'a najczęściej zaopatrują się w zwykłe aplikacje czy gry z App Store'a, natomiast właściciele Androidów pobierają różne narzędzia i programy optymalizujące pracę systemu. Z drugiej strony interesujące jest to, jak prezentowałby się ten wynik, gdyby co najmniej 50% właścicieli urządzeń z iOS dokonało jailbreaku i w pełni korzystało z jego uroków. Ciekawe, czy wówczas rozrzut w liczbie pobrań aplikacji pomiędzy Androidem i iOS-em byłby tak ogromny.

Źródło: droidforums

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)