Użytkownicy Androidów przeglądają Sieć 52% szybciej niż iPhone’ów?

Które komórki są szybsze?
Które komórki są szybsze?
Paweł Żmuda

17.03.2011 14:40, aktual.: 17.03.2011 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Specjaliści z firmy Blaze, zajmującej się optymalizacją stron internetowych, zaprezentowali właśnie wyniki swojego najnowszego badania, według którego telefony z systemem Android pozwalają na przeglądanie Sieci aż o 52% szybciej niż urządzenia z iOS. Jak wyglądało badanie i na jakiej próbie je przeprowadzono?

Według Blaze wyniki tradycyjnych benchmarków sprawdzających wyniki obsługi JavaScript nie mają zbyt wielkiego odwzorowania w rzeczywistości. Firma opracowała własne narzędzie Mobile Speed Test, które przetestowano na telefonach iPhone 4, Google Nexus S i Samsung Galaxy S. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że średni czas ładowania stron na telefonie z Cupertino to 3,2 sekundy. Komórki z Androidem ładowały witryny w 2,1 sekundy. Jest tylko jeden problem - wyniki przedstawione przez firmę Blaze dotyczą 84% witryn internetowych - na pozostałej części lepiej sprawuje się Safari.

Wyniki
Wyniki

Guy Podjarny z firmy Blaze zapewnia, że wyniki ładowania stron mogą różnić się w zależności od wykorzystywanego łącza, jednak podkreśla, że wydajność przeglądarki to nie tylko obsługa JavaScript. Według Blaze przeglądarka Androida radzi sobie znacznie lepiej z pobieraniem obrazków. Dodatkowo Android równolegle analizuje pliki CSS i JavaScript, które w iOS ładowane są jeden po drugim.

Pełen raport Blaze dostępny jest na stronach internetowych firmy.

Źródło: slashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)