Angry Birds kończy 10 lat

Angry Birds kończy 10 lat

Angry Birds świętuje
Angry Birds świętuje
Źródło zdjęć: © materiały producenta
Patryk Korzeniecki
12.12.2019 17:29, aktualizacja: 12.12.2019 18:29

Angry Birds to jeden z najpopularniejszych tytułów na urządzenia mobilne. Powstał dokładnie 10 lat temu - czujesz się staro?

Czas płynie tak szybko, że czasem tego nawet nie zauważamy. Tak miałem z tytułowym Angry Birds. Jeszcze nie tak dawno grałem w tę grę na jednym ze swoich pierwszych smartfonów, a teraz jestem świadkiem świętowania 10-lecia istnienia marki. Kiedy to minęło?

Angry Birds: fenomen wściekłych ptaków

Angry Birds wylądowało w sklepie App Store w grudniu 2009 roku. Już w lutym 2010 trafiła na pierwsze miejsce listy najpopularniejszych gier na iPhone'y w Wielkiej Brytanii. We wrześniu tego samego roku pojawiła się wersja na Androida i nie trzeba było długo czekać, by w grę studia Rovio - założonego skądinąd przez byłych pracowników Nokii - zaczął grać cały świat.

Na czym polega gra? Gracz wystrzeliwuje ptaszynę z procy i ma za zadanie zniszczyć zielone świnie rozrzucone po planszy. Brzmi prozaicznie, ale to wystarczyło, żeby zdobyć niespotykaną popularność.

Angry Birds w kosmosie i na Antarktydzie

Angry Birds było pierwszą grą, która osiągnęła miliard pobrań i pierwszą, która została rozegrana w kosmosie.

Film "Angry Birds"
Film "Angry Birds"© materiały producenta

Została nawet odpalona w najdalszych zakątkach Antarktydy. Stworzono nawet film "Angry Birds" wraz z sequelem, a na całym świecie można kupić maskotki i inne gadżety ze wściekłymi ptakami.

Angry Birds i charytatywne wyzwanie

Producent przygotowywał też zaskakujące akcje. Wydarzenie w grze Angry Birds 2 wezwało ostatnio graczy do poparcia funduszu UNICEF na rzecz edukacji w nagłych wypadkach. Miało to nastąpić przez wystrzelenie przez graczy 10 miliardów świń. Po spełnieniu celu Rovio miało przekazać darowiznę w wysokości 100 000 dolarów na cele charytatywne. Jak można się domyślić, gracze dali radę.

Angry Birds Friends
Angry Birds Friends© materiały producenta

Do tej pory dokonano ponad 4,5 miliarda pobrań. Seria straciła już dawną popularność, jednak mimo wszystko świat o niej nie zapomniał. Rovio stara się podtrzymać popularność przez kolejne części i tytuły AR.

Możliwe więc, że nie zapomnimy o marce jeszcze przez kolejną dekadę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)