Angry Birds Space pobrany ponad 10 milionów razy w zaledwie trzy dni!

Angry Birds Space pobrany ponad 10 milionów razy w zaledwie trzy dni!
Zbyszek Kowal

02.04.2012 04:35, aktual.: 02.04.2012 06:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co jest miarą sukcesu na mobilnym rynku? Ktoś mógłby powiedzieć, że duża liczba pobrań aplikacji. Czy kilka milionów pobrań to sporo? Dla większości producentów byłoby to duże osiągnięcie. W przypadku Angry Birds 10 milionów w trzy dni to zaledwie rozgrzewka!

Każda branża ma swojego lidera, kogoś, kto przewodzi całej stawce i wskazuje kierunek, w którym należy podążać. W przypadku branży gier mobilnych, nie ma mowy o liderze. Tutaj jest bezapelacyjna supremacja fińskiego Rovio.

Wspomniana firma poinformowała na jednym z kanałów Twittera, że Angry Birds Space zostało pobrane ponad 10 milionów razy w niecałe trzy dni od daty premiery! Za chwilę pewnie dowiemy się o 50 milionach lub nawet okrągłej setce!

Obraz

Żadna inna gra nie osiągnęła takiego sukcesu. Produkcje Electronic Arts czy Gameloftu są bardzo popularne, ale pod względem liczby pobrań nie mogą konkurować z Wściekłymi Ptakami. Co ciekawe, produkcja Rovio nie jest szczególnie rewelacyjna (zapraszamy do recenzji), a mimo to jej marka jest tak silna, że mało kto jest w stanie oprzeć się pokusie zainstalowania Angry Birds Space na swoim telefonie.

10 milionów w zaledwie trzy dni to wynik rewelacyjny. Dla przykładu - najlepszy polski producent gier mobilnych, firma Infinite Dreams, w całej swojej dotychczasowej bytności w Google Play oraz App Store rozprowadził „tylko” 20 milionów aplikacji. Wynik ten osiągnięto w kilkanaście miesięcy przy udziale kilkunastu aplikacji.

Źródło: DroidGamers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)