Anomaly 2 na Androida to tytuł, w który trzeba zagrać

Anomaly 2 na Androida to tytuł, w który trzeba zagrać14.11.2013 23:24
Anomaly 2 na Androida
Anomaly 2 na Androida
Źródło zdjęć: © 11 bit studios
Mateusz Żołyniak

Dzisiaj jest świetny dzień dla komórkowych graczy, którzy korzystają z Androidów. W Google Play zadebiutowała bowiem długo oczekiwana gra Anomaly 2 polskiego 11 bit studios.

Anomaly 2 jakiś czas temu zadebiutowało na platformach Windows i iOS,. W App Store gra promowana jest przez samo Apple na głównej stronie sklepu, a poziom dopracowania chwalą użytkownicy iPhone'ów i iPadów. Tytuł dzisiaj rano pojawił się także w sklepie Google Play, gdzie można kupić go za 14,99 zł.

Najnowsza część serii Anomaly to kontynuacja wątku walki ludzi z maszynami-obcymi. Fabuła odnosi się do wydarzeń toczących się po pierwszej części - ludzi są w mniejszości na Ziemi i muszą walczyć o przetrwanie. Graczowi przyjdzie prowadzić jeden z konwojów, który przemierza lodowe tereny i przejeżdża przez opuszczone miasta.

Anomaly 2 now on Android

Anomaly 2 to gra typu Tower Offense RTS, w której przy użyciu wcześniej skompletowanego oddziału jednostek należy przejść z punktu początkowego do końcowego, niszczący przy tym wrogie wieżyczki. Wielką zaletą najnowszej części ma być możliwość transformacji pojazdów w roboty wojenne (przypominające mechy), które mają inne zdolności bojowe. Ma zwiększyć to jeszcze bardziej liczbę dostępnych kompozycji drużyny i stosowanych taktyk. W trakcie rozgrywki ważną rolę odgrywają również umiejętności specjalne - przejście części poziomów będzie wymagało ich umiejętnego użycia.

Anomaly 2 na Androida
Źródło zdjęć: © 11 bit studios
Anomaly 2 na Androida

Poza rozbudowaną kampanią, której zakończenie zależy od podejmowanych w czasie gry decyzji, w Anomaly 2 dostępny jest tryb multiplayer. Można w nim walczyć zarówno jako atakujący i niszczyć wieże (Tower Offense), jak i broniący się (Tower Defense). Wielką zaletą tytułu - o czym mieliście okazję przekonać się w jednym z Appshakerów - jest grafika. Tytuł powstał na autorskim silniku polskiego studia, a wersja na Androida wzbogacona jest dodatkowo o kilka smaczków (m.in. system globalnego oświetlenia).

Anomaly 2 na Androida
Źródło zdjęć: © 11 bit studios
Anomaly 2 na Androida

Mimo że nie jestem największym zwolennikiem Tower Defense'ów, gra naprawdę mi się spodobała. Gra już po kilku planszach wciąga, a grafika jest rewelacyjna. Podobnego zdania jest większość pobierających grę użytkowników, którzy chwalą właśnie grywalność i jakość efektów graficznych. Naprawdę więc warto wypróbować nową polską superprodukcję na telefony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)