AnTuTu wyleciało z Google Play. Twórcy benchmarka wydali oświadczenie

AnTuTu wyleciało z Google Play. Twórcy benchmarka wydali oświadczenie

AnTuTu wyleciało z Google Play. Twórcy benchmarka wydali oświadczenie
Miron Nurski
10.03.2020 08:00, aktualizacja: 10.03.2020 09:00

AnTuTu - jedna z najpopularniejszych apek do testowania wydajności smartfonów - nie jest już dostępne w Sklepie Play. Twórcy twierdzą, że doszło do niefortunnego nieporozumienia.

Google przeprowadził czystki, w ramach których ze Sklepu Play wylatywały aplikacje powiązane z Cheetah Mobile - chińską firmą oskarżaną o naruszenie polityki prywatności i wykradanie danych użytkowników.

Jak to się ma do AnTuTu? Twórcy utrzymują, że Google niesłusznie uznał, iż aplikacja należy do Cheetah Mobile. Powody takiego stanu rzeczy mogły być dwa. Po pierwsze - link do polityki prywatności AnTuTu prowadził do strony osławionego wydawcy. Po drugie, w zarządzie firmy Beijing Antutu Technology zasiada Fu Sheng - prezes Cheetah Mobile.

AnTuTu znika z Google Play: oto oświadczenie twórców

Twórcy benchmarka przekonują, że:

  • Cheetah Mobile zainwestowało w AnTuTu w 2014 roku i od tamtej pory pozostaje jednym z akcjonariuszy, ale wciąż AnTuTu działa jako niezależna firma z osobnym kontem w Sklepie Play;
  • AnTuTu wykupiło usługi prawne od Cheetah Mobile, ale szuka nowego już innego partnera, który opracuje nową politykę prywatności;
  • Fu Sheng nie uczestniczy w zarządzaniu AnTuTu, ale inwestor nalegał na wpisanie go do rządowych dokumentów rejestracyjnych, co ma być w Chinach powszechną praktyką;
  • Cheetah Mobile nigdy nie grzebało przy koncie AnTuTu w Google Play.

AnTuTu liczy na to, że zbada dokładnie konto AnTuTu i przywróci usunięte aplikacje.

AnTuTu na Androida wciąż można jednak bez problemu pobrać

Reakcja twórców aplikacji była błyskawiczna. Kliknięcie umieszczony na stronie AnTuTu.com odnośnik do Sklepu Play skutkuje teraz pobraniem pliku APK. Popularnego benchmarka można więc zainstalować ręcznie.

Google, póki co nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Nie wiadomo więc, czy AnTuTu kiedykolwiek wróci do Sklepu Play.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)