Antyspamowa usługa w sieci Play

Antyspamowa usługa w sieci Play

STOP SPAM - nowa usługa Play
STOP SPAM - nowa usługa Play
Kira Czarczyńska
19.06.2011 09:00, aktualizacja: 19.06.2011 11:00

Urząd Komunikacji Elektronicznej stara się co prawda wprowadzić jakieś zasady dotyczące usług Premium Rate, na drodze jednak stoi mu Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Nie czekając więc na dalsze rezultaty, sieć Play aktywnie wzięła sprawy w swoje ręce i zaproponowała klientom nową usługę.

Nowa usługa STOP SPAM ruszy testowo w następnych dniach. Zgodnie z zapowiedzią rzecznika prasowego operatora Play, da ona klientom możliwość zablokowania niechcianych i uciążliwych SMSów przychodzących z numerów Premium.

Jak to będzie działać?

Żeby włączyć usługę, trzeba będzie tylko wysłać SMSa o treści STOP na numer 252. Po włączeniu usługi STOP SPAM, blokowane będą wszystkie SMSy wysyłane do klienta z numerów „Premium”, czyli numerów skróconych zaczynających od cyfr 7, 8 i 9.

Jak podkreśla Marcin Gruszka, to właśnie z tych numerów wysyłane są wszelkie SMSy zachęcające do udziału w loteriach, konkursach i wielu innych serwisów rozrywkowych i informacyjnych. Zablokowanie ich teoretycznie rozwiąże więc problem.

Włączenie STOP SPAM nie zakłóci przy tym innych usług.

Cały czas będą doręczane SMSy wysyłane z innych numerów skróconych oraz takie, gdzie nadawcą zamiast numeru jest nazwa. Usługa nie zakłóci więc przychodzenia do nas bankowych kodów jednorazowych, czy na przykład informacji z programów lojalnościowych, w których jesteśmy zarejestrowani.

Nadal też będziemy mogli korzystać z usług Premium Rate - ale tylko tych, które sami wybierzemy. Można będzie zarówno wysłać wiadomość na numer Premium, jak i odebrać z niego zwrotkę, którą w ten sposób zamówiliśmy.

A co jeszcze fajniejsze - włączenie i korzystanie z usługi STOP SPAM będzie bezpłatne.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)