Antyspamowa usługa w sieci Play

STOP SPAM - nowa usługa Play
STOP SPAM - nowa usługa Play
Kira Czarczyńska

19.06.2011 09:00, aktual.: 19.06.2011 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urząd Komunikacji Elektronicznej stara się co prawda wprowadzić jakieś zasady dotyczące usług Premium Rate, na drodze jednak stoi mu Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Nie czekając więc na dalsze rezultaty, sieć Play aktywnie wzięła sprawy w swoje ręce i zaproponowała klientom nową usługę.

Nowa usługa STOP SPAM ruszy testowo w następnych dniach. Zgodnie z zapowiedzią rzecznika prasowego operatora Play, da ona klientom możliwość zablokowania niechcianych i uciążliwych SMSów przychodzących z numerów Premium.

Jak to będzie działać?

Żeby włączyć usługę, trzeba będzie tylko wysłać SMSa o treści STOP na numer 252. Po włączeniu usługi STOP SPAM, blokowane będą wszystkie SMSy wysyłane do klienta z numerów „Premium”, czyli numerów skróconych zaczynających od cyfr 7, 8 i 9.

Jak podkreśla Marcin Gruszka, to właśnie z tych numerów wysyłane są wszelkie SMSy zachęcające do udziału w loteriach, konkursach i wielu innych serwisów rozrywkowych i informacyjnych. Zablokowanie ich teoretycznie rozwiąże więc problem.

Włączenie STOP SPAM nie zakłóci przy tym innych usług.

Cały czas będą doręczane SMSy wysyłane z innych numerów skróconych oraz takie, gdzie nadawcą zamiast numeru jest nazwa. Usługa nie zakłóci więc przychodzenia do nas bankowych kodów jednorazowych, czy na przykład informacji z programów lojalnościowych, w których jesteśmy zarejestrowani.

Nadal też będziemy mogli korzystać z usług Premium Rate - ale tylko tych, które sami wybierzemy. Można będzie zarówno wysłać wiadomość na numer Premium, jak i odebrać z niego zwrotkę, którą w ten sposób zamówiliśmy.

A co jeszcze fajniejsze - włączenie i korzystanie z usługi STOP SPAM będzie bezpłatne.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)