Aparat iPhone'a 14 Pro nie działa prawidłowo, ale wkrótce zacznie. Apple zapowiada łatkę

Aparat iPhone'a 14 Pro nie działa prawidłowo, ale wkrótce zacznie. Apple zapowiada łatkę

iPhone 14 Pro ma problem z drgającym aparatem
iPhone 14 Pro ma problem z drgającym aparatem
Źródło zdjęć: © Apple
Miron Nurski
20.09.2022 13:56

Użytkownicy na całym świecie skarżą się na problem z aparatem iPhone'a 14 Pro oraz 14 Pro Max. Apple już o nim wie i pracuje nad rozwiązaniem.

Przypomnijmy, że problem z aparatem iPhone'a 14 Pro objawia się w momencie uruchomienia zewnętrznej aplikacji fotograficznej, takiej jak Instagram, TikTok czy Snapchat. Wówczas kamera zaczyna drżeć i wydawać niepokojące dźwięki.

Wideo nagrane roztrzęsionym aparatem jest kompletne nieużywalne. Co gorsza, istnieje ryzyko, że drgające komponenty mogą ulec trwałemu uszkodzeniu, więc sprawa jest poważna. Problem udało się nam odtworzyć w redakcji.

iPhone 14 Pro: Apple zapowiada rozwiązanie problemu z aparatem

Serwis MacRumors otrzymał od Apple'a zapewnienie, że prace nad aktualizacją trwają. Łatka ma zostać wypuszczona w przyszłym tygodniu, czyli między 26 września a 2 października.

Dokładna przyczyna problemu nie jest znana. Takie objawy może dawać błędnie działający autofokus lub optycznie stabilizowana matryca.

Do czasu pojawienia się aktualizacji, najlepiej jest nie uruchamiać trybu fotograficznego w zewnętrznych aplikacjach. Jak wspomnieliśmy, nie ma pewności, czy drgania nie doprowadzą do trwałych uszkodzeń.

Problem z aparatem dotyczy wyłącznie modeli iPhone 14 Pro oraz 14 Pro Max. Wersje 14 i 14 Plus są od niego wolne.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)