Aparat iPhone'a 14 Pro nie działa prawidłowo, ale wkrótce zacznie. Apple zapowiada łatkę

iPhone 14 Pro ma problem z drgającym aparatem
iPhone 14 Pro ma problem z drgającym aparatem
Źródło zdjęć: © Apple
Miron Nurski

20.09.2022 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy na całym świecie skarżą się na problem z aparatem iPhone'a 14 Pro oraz 14 Pro Max. Apple już o nim wie i pracuje nad rozwiązaniem.

Przypomnijmy, że problem z aparatem iPhone'a 14 Pro objawia się w momencie uruchomienia zewnętrznej aplikacji fotograficznej, takiej jak Instagram, TikTok czy Snapchat. Wówczas kamera zaczyna drżeć i wydawać niepokojące dźwięki.

Wideo nagrane roztrzęsionym aparatem jest kompletne nieużywalne. Co gorsza, istnieje ryzyko, że drgające komponenty mogą ulec trwałemu uszkodzeniu, więc sprawa jest poważna. Problem udało się nam odtworzyć w redakcji.

iPhone 14 Pro: Apple zapowiada rozwiązanie problemu z aparatem

Serwis MacRumors otrzymał od Apple'a zapewnienie, że prace nad aktualizacją trwają. Łatka ma zostać wypuszczona w przyszłym tygodniu, czyli między 26 września a 2 października.

Dokładna przyczyna problemu nie jest znana. Takie objawy może dawać błędnie działający autofokus lub optycznie stabilizowana matryca.

Do czasu pojawienia się aktualizacji, najlepiej jest nie uruchamiać trybu fotograficznego w zewnętrznych aplikacjach. Jak wspomnieliśmy, nie ma pewności, czy drgania nie doprowadzą do trwałych uszkodzeń.

Problem z aparatem dotyczy wyłącznie modeli iPhone 14 Pro oraz 14 Pro Max. Wersje 14 i 14 Plus są od niego wolne.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)