Aplikacja CyanogenMod Installer została usunięta z Google Play, bo naruszyła regulamin

Aplikacja CyanogenMod Installer została usunięta z Google Play, bo naruszyła regulamin
28.11.2013 09:51
Aplikacja CyanogenMod Installer została usunięta z Google Play, bo naruszyła regulamin
Źródło zdjęć: © gsmarena
Kamil Zawiślak
Kamil Zawiślak

O alternatywnych systemach dla stockowych Androidów wiedzą chyba wszyscy bardziej zainteresowani zielonym robocikiem. W sklepie Google była dostępna bardzo ciekawa aplikacja do rotowania i instalacji systemu CyanogenMod. GSMArena donosi, że Google stwierdziło, iż program narusza zasady sklepu i aplikacja musiała zniknąć. Jednak nie na dobre, na stronie producenta jest nadal dostępna.

Znam wiele osób, które chciałyby mieć Paranoid Androida czy CyanogenModa, bo po prostu wiele dobrego o tych systemach słyszały. Jest też wiele filmików pokazujących potencjał, jaki drzemie w alternatywnych systemach. Firma tworząca CyanogenMod postanowiła ułatwić proces instalacji i udostępniła swoją aplikację, która jest banalnie prosta i można powiedzieć, że robi wszystko "za nas".

Jako argument przeciwko CM użyto stwierdzenia, że aplikacja zachęca użytkowników do utraty gwarancji. Niestety, taka jest polityka i zmiana oprogramowania równa się z utratą gwarancji. Choć w gruncie rzeczy aplikacja nie wyrządza szkody to musiała zostać usunięta ze sklepu.

Mimo, że instalacja alternatywnego oprogramowania jest ogólnie bezpieczna to można stale uszkodzić urządzenie podczas procesu instalacji. W rzeczywistości, jeśli ktoś kieruje się instrukcją to wszystko powinno pójść jak z płatka. Nie pomaga też początkującym stwierdzenie na forach: "Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody."

Jest sporo osób, które boją się podejść do rootowania urządzenia i następnej instalacji OS'u. Dla nich więc powstała aplikacja CyanogenMod Installer, która sama pozbywa się bootloadera, rootuje urządzenie, rozprawia się z kernelem i instaluje system. Według twórców w dwa miesiące od udostępnienia program zainstalowano setki tysięcy razy (swoją drogą trochę mało precyzyjne to info...).

Póki co CyanogenMod Installer jest kompatybilny z ograniczoną liczbą urządzeń.

Pod tym adresem program jest nadal dostępny i można go pobrać zezwalając wcześniej na instalację aplikacji z nieznanych źródeł.

Jak widać to wygląda trochę tak, jakby instalator był w sklepie niechciany, w sumie nie dziwię się. Jednak to nie pomoże w ukróceniu "ekspansji" CM. Po założeniu firmy CyanogenMod i współpracy np. z Oppo ten system będzie co raz bardziej popularny. Podobnie jak MIUI, nie jest dostępny na naszym rynku czy w Stanach, a mimo to jest pożądany, co widać w sumie po wyprzedaniu asortymentu w kilkanaście sekund.

źródło: GSMArena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)