Aplikacja Dnia: 123D Creature, zaprojektuj i wydrukuj własną figurkę

Aplikacja Dnia: 123D Creature, zaprojektuj i wydrukuj własną figurkę
Zbyszek Kowal

16.04.2013 06:00, aktual.: 16.04.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dniu premiery aplikacja 123D Creature kosztowała osiem dolarów. Była to cena adekwatna do jej możliwości, ale zbyt wysoka, aby zachęcić tysiące osób do zabawy. Wczoraj program przeceniono na jednego dolara. Takiej okazji nie można przegapić!

Aplikacje pozwalające stworzyć coś wyjątkowego stają się coraz bardziej popularne. Rodzime Let’s Create! Pottery HD pokazuje, jak kreatywnym narzędziem może być tablet. Ekipa Autodesk, przeceniając o kilka dolarów swoje najnowsze dzieło, ma szansę dołączyć do popularnych sprzedawców w App Store.

Obraz

123D Creature to graficzny kombajn, który w miarę przystępny sposób (podstawy są wymagane) umożliwia zaprojektowanie trójwymiarowej kreatury. Od użytkownika zależy, czy będzie to potwór, szkielet czy człowiek. W bazie znajduje się wiele form, które można wykorzystać do stworzenia niebanalnej postaci.

Pierwszym etapem jest nadanie formie kształtu, następnie można dodać rogi, skrzydła, oczy itp. Na koniec wybiera się teksturę lub kolor przyszłego monstrum oraz odpowiednie oświetlenie. To zadziwiające, jak fajne rzeczy można przygotować.

Co dalej? Stworzoną figurkę można wysłać do firmy Sculpteo i dzięki technologii drukowania 3D postawić własne dzieło na biurku. Jeżeli używacie programów graficznych, to projekt z aplikacji w postaci pliku OBJ można przetransportować do 3D Max lub Maya w celu dalszej obróbki.

[solr id="komorkomania-pl-155356" _url="http://komorkomania.pl/3963,app-store-inspekcja-nowy-dungeon-hunter-polskie-produkcje-oraz-aplikacje-uzytkowe" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3752[/block]

Oczywiście zabawa tego typu nie należy do najtańszych. Sama aplikacja nie kosztuje teraz dużo, ale wydrukowanie figurki to wciąż spory wydatek. W zależności od wielkości i poziomu skomplikowania postaci ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu euro. Jeżeli jednak macie ciekawy pomysł, to być może warto zainwestować trochę środków w realizację niecodziennej wizji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)