Aplikacja Dnia: Alien Shooter Survive do pobrania za darmo!

Aplikacja Dnia: Alien Shooter Survive do pobrania za darmo!

Aplikacja Dnia: Alien Shooter Survive do pobrania za darmo!
Zbyszek Kowal
26.07.2013 06:45, aktualizacja: 26.07.2013 08:45

Alien Shooter to niskobudżetowa zręcznościówka, która pojawiła się na rynku gier PC w 2003 roku. Zabawa w masową eliminację obcych spodobała się graczom, co zaowocowało wydaniem drugiej części. Teraz, po 10 latach, oba tytuły w nieco odmienionej formie trafiły do App Store.

W sklepie z aplikacjami Apple’a znajdziecie dwa tytuły z cyklu Alien Shooter. Pierwszy z nich – The Begining – to rozbudowana gra, która nawiązuje do popularnej kilka lat temu strzelanki z obcymi w tle. Wzbogacono ją o elementy typowe dla gatunku RPG. Drugi tytuł – The Survive – to wersja okrojona do jednego trybu rozgrywki, której cena właśnie spadła do zera.

412058003173540396

Gracz wciela się w postać świetnie wyszkolonego żołnierza, który musi stawić czynny opór hordom kosmitów. Przybysze z kosmosu za cel obrali sobie gatunek ludzki. Za pomocą wielu mniej lub bardziej skutecznych rodzajów broni trzeba niszczyć agresywnych kosmitów.

Od strony technicznej gra przypomina takie strzelanki jak iDracula czy Minigore. Lewa gałka służy do sterowania postacią, a prawą celuje się w przeciwników. Nasz bohater (zarówno mężczyzna, jak i kobieta) obraca się swobodnie wokół własnej osi niczym robot. Podczas zabawy zbiera się amunicję oraz apteczki uzupełniające energię życiową.

Alien Shooter - The Beginning ios iphone gameplay

W The Begining kolekcjonuje się również pieniądze, które wydaje się w sklepiku między misjami. W The Survive tego nie ma, ponieważ rozgrywkę ograniczono do niekończącego się trybu eksterminacji. Trzeba utrzymać się przy życiu jak najdłużej i zbierać punkty za każdego zastrzelonego kosmitę. Wyniki trafiają na globalną tablicę w Game Center.

[solr id="komorkomania-pl-175225" _url="http://komorkomania.pl/3366,app-store-inspekcja-pierwsza-polska-mobilna-gra-rpg-darmowe-gry-od-ea-oraz-nowa-gierka-od-rovio" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4136[/block]

Grafika nie robi wrażenia. Szczególnie na urządzeniach z Retiną nie ma czym się zachwycać. Grywalność jest natomiast niesamowita - Alien Shooter Survive potrafi wciągnąć. Warto spróbować swoich sił, dopóki gra jest dostępna do pobrania za darmo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)