Aplikacja Dnia: Angry Birds Friends

Aplikacja Dnia: Angry Birds Friends06.05.2013 06:00
Aplikacja Dnia: Angry Birds Friends
Zbyszek Kowal

Fanów Angry Birds z pewnością ucieszy wiadomość, że w Google Play i Apple App Store pojawiła się kolejna gra z ich ulubionymi ptaszyskami. Facebookowy port edycji Angry Birds kładzie nacisk na rywalizację ze znajomymi i zdobywanie trofeów.

Jak nietrudno się domyślić, Angry Birds Friends najpierw pojawiło się na Facebooku, a dopiero później Rovio zdecydowało się na przeportowanie gry na urządzenia mobilne. W obu przypadkach do rozgrywki wymagane jest konto na Facebooku. Jeżeli więc ktoś nie przepada za portalem Marka Zuckeberga, to w najnowsze Angry Birds nie pogra.

412055328801424294

Rozgrywkę przygotowano z myślą o rywalizacji ze znajomymi na Facebooku. Co tydzień twórcy gry serwują kilka plansz do rozegrania. Wyniki osiągnięte na każdej z nich sumowane są w rankingu tygodnia. Co siedem dni najlepsza trójka z rankingu nagradzana jest monetami.

Monety oczywiście wykorzystuje się podczas gry. Można je wydać na dodatkowe power-upy w postaci mocniejszej procy, podglądu trajektorii lotu, specjalnych ptaszków lub trzęsienia ziemi. Dzięki bonusom łatwiej jest niszczyć fortyfikacje świnek i zdobywać więcej punktów niż znajomi.

412055328801620902

Sprytnie zaszyto system mikrotransakcji. Dzięki temu, że rywalizuje się ze znajomymi z Facebooka, może on przynieść Rovio pokaźny zastrzyk gotówki. W grze znajdują się także reklamy (do wyeliminowania przez pierwszy zakup) oraz system przesyłania giftów za pomocą portalu społecznościowego. Tak, przygotujcie się na kolejną falę spamu na ścianach.

[solr id="komorkomania-pl-154347" _url="http://komorkomania.pl/4041,aplikacja-dnia-mahjong-elements-hd" _mphoto="mahjong1-154347-224x168-36f1338f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3817[/block]

Od strony audiowizualnej nie zmieniło się wiele. Nadal jest to ta sama dwuwymiarowa grafika, która urzekła świat kilka lat temu. Większość elementów pojawiających się na planszy zaczerpnięto z odsłony Angry Birds Seasons. Charakterystyczny podkład muzyczny także się nie zmienił.

Angry Birds Friends - iPhone & iPad Gameplay Video

Czy warto zagrać? Gra jest darmowa i w Google Play, i Apple App Store, więc każdy powinien zerknąć na kolejną odsłonę Angry Birds. Ja, przyznam szczerze, nie dałem się wciągnąć. Cotygodniowa rywalizacja i masterowanie wyników dla kilku monet w ogóle nie przypadło mi do gustu. Ale Wam może się spodoba.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)