Aplikacja Dnia: Banana Kong za darmo tylko przez 24 godziny!

Aplikacja Dnia: Banana Kong za darmo tylko przez 24 godziny!
Zbyszek Kowal

23.07.2013 06:00, aktual.: 23.07.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli ktokolwiek kiedykolwiek odważyłby się przedstawić Donkey Konga jako endless runnera, to z pewnością nowa gra wyglądałaby jak Banana Kong. O tym, jak się gra w dzieło FDG Entertainment, możecie przekonać się sami. Uwaga: czas promocji w App Store ściśle ograniczony.

FDG Entertainment to firma, która od wielu lat przygotowuje gry na telefony. Starsi gracze z pewnością pamiętają wiele udanych hitów tego developera na urządzenia z Javą. Późniejsze tytuły na Androida oraz iOS również odnosiły sukcesy, choć już nie tak spektakularne.

Obraz

Banana Kong to przykład gry, która ma wszystko, co rasowy endless runner mieć powinien, ale z jakiegoś powodu nie osiągnęła sukcesu na miarę Temple Run. W obydwu grach wykorzystano motyw dżungli i małp, ale są to inaczej zrealizowane pomysły.

Różnica jest widoczna gołym okiem. Banana Kong to side-scroller z akcją w płaskim 2D. Gracz steruje wielką małpą, która ucieka przed górą bananów, zbierając po drodze inne banany. Zadaniem jest przebycie jak najdłuższej odległości podczas pojedynczego biegu. Wynik naturalnie trafia na globalną tablicę w Game Center.

Banana Kong (by FDG Entertainment) - Universal - HD Gameplay Trailer

Podobnie jak w dziele Imangi Studios zebraną walutę (w tym przypadku banany) można wydać na ulepszenia oraz chwilowe dopalacze w sklepiku. Dzięki nim sympatyczna małpa zgrabniej unika przeszkód i zbiera ulubione banany.

[solr id="komorkomania-pl-174764" _url="http://komorkomania.pl/3377,aplikacja-dnia-deus-ex-the-fall-z-jailbreakiem-nie-pograsz" _mphoto="deus-ex-logo-174764-240x-673c8b8.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4100[/block]

Co ciekawe, gra jest bardziej rozbudowana od pierwszego Temple Run. W Banana Kong akcja przenosi się pod ziemię lub wodę, co za tym idzie - zmienia się rozgrywka. W chwili publikacji tego wpisu aplikacja jest dostępna za darmo w App Store. Pospieszcie się jednak: promocja może się skończyć w każdej chwili.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)