Aplikacja Dnia: Bookworm - łamigłówka PopCap Games

Aplikacja Dnia: Bookworm - łamigłówka PopCap Games
Zbyszek Kowal

28.03.2013 07:00, aktual.: 28.03.2013 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z pewnością zauważyliście już obniżki w App Store. Przykładowo gry Electronic Arts dostępne są za dolara. My jednak proponujemy dziś coś innego. Macie ochotę na szarady? Bookworm to jeden z hitów firmy PopCap Games, znanej z serii Bejeweled oraz Plants vs. Zombies.

Z pewnością zauważyliście już obniżki w App Store. Przykładowo gry Electronic Arts dostępne są za dolara. My jednak proponujemy dziś coś innego. Macie ochotę na szarady? Bookworm to jeden z hitów firmy PopCap Games, znanej z serii Bejeweled oraz Plants vs. Zombies.

Lex to zielona dżdżownica uwielbiająca czytać książki. Jej domowa biblioteka pełna jest różnego rodzaju publikacji. Można śmiało powiedzieć, że Lex pochłania zapisane w książkach słowa. Zadaniem gracza jest odgadnięcie tych słów. Tak właśnie zaczyna się przygoda z literackim światem zielonego robaczka w okularach.

Obraz

Główny ekran niemal w całości wypełniony jest kwadratami z literkami. Siedem kolumn, a w każdej z nich siedem liter. Na dole znajduje się pasek z punktami. Na górze pręży się Lex, który od czasu do czasu coś tam do nas mamrocze. Zadanie postawione przed graczem jest proste: trzeba z wylosowanych uprzednio liter ułożyć jakiś wyraz. Naturalnie nie dowolny, ale taki, który znajduje się w słowniku. Premia jest przyznawana za słowa składające się z trzech lub więcej liter.

Sterowanie jest intuicyjnie. Litery są dostatecznie dużych rozmiarów, aby można było w każdą z osobna stuknąć. Wyraz wybiera się przez podświetlanie kolejnych kwadratów. Litery muszą tworzyć jeden ciąg. To znaczy, że nie można ułożyć słowa z liter umieszczonych daleko od siebie. Kierunek wyrazu wskazywany jest za pomocą zielonych strzałek. W momencie gdy jesteśmy pewni słowa, stukamy w Lexa, który zjada poszczególne kwadraty z literami. Oczywiście na ich miejsce pojawiają się kolejne.

Obraz

Każde zjedzone przez Lexa słowo napełnia jego książki, te z kolei wypełniają jeden regał. Gdy regał jest pełny, następuje przejście do kolejnej planszy. I tak przez wszystkie poziomy. Na szczęście zabawa nie jest monotonna. Urozmaicają ją specjalne litery. Im dłuższe hasło ułożymy, tym większa szansa, że następne litery w układzie będą literami specjalnymi. Te ostatnie (trzy różne kolory) nie ułatwiają rozgrywki. Służą jako bonus. Po ułożeniu słów zawierających litery specjalne wynik punktowy zostanie zwielokrotniony.

[solr id="komorkomania-pl-152099" _url="http://komorkomania.pl/4113,aplikacja-dnia-tiny-legends-heroes" _mphoto="tiny1-152099-252x168-b14670423ab.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3697[/block]

Największą trudność w grze sprawiają płonące litery. Czerwień w układzie liter oznacza kłopoty. Jeśli szybko nie ułoży się słowa z taką literą, nastąpi koniec gry. Każde hasło ułożone bez tej litery powoduje przesuwanie się jej o jeden poziom. W momencie gdy czerwony kwadrat dotknie dna ekranu, przegrywamy. Na szczęście w każdym momencie można zresetować układ, wystarczy potrząsnąć iPhone'em.

Obraz

Ten opis nie zapowiada wielkich emocji podczas gry. Możecie być jednak pewni, że nudzić się nie będziecie. Taka jest po prostu konstrukcja tej gry: proste i przejrzyste zasady, ale wciągające jak bagno. Słowa układa się w języku angielskim! Potraktujcie to jako sprawdzian z języka i pobierzcie grę za darmo, dopóki trwa promocja.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)