Aplikacja Dnia: Draw Something 2

Aplikacja Dnia: Draw Something 2

Aplikacja Dnia: Draw Something 2
Zbyszek Kowal
29.04.2013 06:00, aktualizacja: 29.04.2013 08:00

Zynga postanowiła dać jeszcze jedną szansę aplikacji Draw Something, publikując sequel w App Store. Czy popularny pomysł w końcu wypali i przyniesie spodziewane zyski? Zabawa w społecznościowe kalambury wygląda bardzo zachęcająco.

Pierwsza odsłona Draw Something w zaledwie kilka dni została pobrana przez ponad 50 milionów użytkowników. Ludzie oszaleli na punkcie rysowania i zgadywania haseł innych. Tematem zainteresowała się Zynga, która za 180 milionów dolarów kupiła firmę OMGPOP oraz prawa do gry, zapewne z myślą o przeniesieniu tej niecodziennej rozrywki na platformy społecznościowe.

Obraz

Początki były bardzo udane. Niedługo po przejęciu Zynga poinformowała, że za pomocą aplikacji narysowano ponad 6 miliardów rysunków! W tydzień kolejne 37 milionów osób pobrało aplikację, a miesięczna liczba aktywnych użytkowników wynosiła 20 milionów. Później było jednak coraz gorzej, zainteresowanie spadło, a gra nie przyniosła spodziewanych zysków.

Draw Something 2 to próba odzyskania zainwestowanych pieniędzy. Jak nietrudno się domyślić, część druga nastawiona jest na mikrotransakcje. Gra została rozbudowana, w sklepiku można dokupić przybory do rysowania, kolory, elementy graficzne oraz inne bonusy wspomagające odgadywanie haseł. Monety za rysunki zdobywa się bardzo powoli, co oczywiście ma skłonić do zakupu.

Draw Something 2 Trailer

Można jednak spokojnie grać bez wydawania pieniędzy. Baza haseł została rozbudowana do 5 tysięcy, kolejne można dokupić w sklepie. Niedogodnością mogą być reklamy (kolejny sposób na zarabianie), które wyświetlają się pomiędzy rundami. Naturalnie z App Store można pobrać wersję płatną bez reklam.

[solr id="komorkomania-pl-155356" _url="http://komorkomania.pl/3963,app-store-inspekcja-nowy-dungeon-hunter-polskie-produkcje-oraz-aplikacje-uzytkowe" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3791[/block]

Co zaskakujące, do sklepu z aplikacjami Apple’a trafiła tylko wersja dla telefonów z logo nadgryzionego jabłuszka. Użytkownicy tabletów na razie muszą obejść się smakiem. Nie wiadomo, czy zostanie wydana odsłona dla iPada. Być może zadecyduje o tym popularność wersji dla iPhone’a. Na razie Draw Something 2 radzi sobie świetnie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)